Середа, 24 Квітня, 2024

Вантажний термінал, хаб або пасажирські перевезення: як планують використовувати Хмельницький аеропорт

Хмельницький аеропорт можуть використовувати в якості логістичного хабу, вантажного терміналу або для пасажирських перевезень. Далі на khmelnytskyi-future.

Яким буде Хмельницький аеропорт

Директор комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» Валерій Сорока каже, що наразі на Хмельниччині визначаються з тим, як у майбутньому використовувати аеропорт. Про це йдеться в сюжеті «Суспільного».

За його словами, наразі комунальне підприємство «Аеропорт Хмельницький» планує подати проєкт реконструкції аеропорту на фінансування із Державного фонду регіонального розвитку на 2021 рік.

«Для того, щоб виконати усі необхідні вимоги для проходження процедури сертифікації аеродрому, треба спочатку огорожу території привести у відповідність до вимог і стандартів забезпечення авіаційної безпеки. Поки хочемо, аби ДФРР профінансувало ці роботи, а там далі побачимо. Треба починати з маленьких кроків, аби побачити великі результати», – каже Валерій Сорока.

Валерій Сорока зазначає, що наразі підприємство консультується з Агенцією регіонального розвитку Хмельницької області. Насамперед, потрібно вирішити, який саме аеропорт необхідний Хмельницькій області. Наразі розглядають три варіанти: логістичний хаб, вантажний термінал та пасажирські перевезення.

Відновлення роботи Хмельницького аеропорту

Аеродром займає загальну площу розміром 134,2 гектари, в тому числі летовище — 13,2 гектари. Аеропорт має штучну злітно-посадкову смугу з бетонним покриттям розміром 2200×42 метри. Штучна злітно-посадкова смуга обладнана світлосигнальною системою М-2. 

Хмельницький аеропорт не працює вже двадцять років. За цей час територія підприємства стала зовсім занедбаною і не придатною до використання. Колись хмельницьке летовище приймало пасажирські та вантажні рейси. З 2012 року аеропорт втратив сертифікат на польоти.

Відновлення роботи Хмельницького аеропорту розпочалося з прибирання та облаштування контрольно-пропускного пункту. Два роки тому летовище очистили від дерев, чагарників та кущів, що виросли тут протягом багатьох років. З квітня по червень 2018 року прибрали 80 гектарів площі усього аеропорту.

З обласного бюджету протягом останніх кількох років спрямували понад 5 мільйонів гривень на відновлення роботи аеропорту. Також залучили близько одного мільйона гривень з місцевих бюджетів та коштів суб’єктів господарювання.

У березні минулого року відбулися пробні польоти малої авіації. На території аеропорту приземлилися шість літаків малої авіації з різних куточків України. Комунальне підприємство «Аеропорт Хмельницький» підписало пакет договорів щодо обслуговування малої авіації з будівництвом та забезпеченням стоянки трьох літаків АН-2.

З 2012 року підприємство було знеструмлено, електроенергія не подавалась. Лише у листопаді минулого року Хмельницький аеропорт підключили до електромережі. Хмельницька міська рада виділила 800 тисяч гривень на встановлення сонячних панелей на 24 електроопорах. Це дало змогу забезпечити зовнішнє освітлення території аеропорту.

Завдяки відновленню діяльності аеропорту вдасться покращити економічний розвиток Хмельниччини. Це дасть змогу вирішити важливі логістичні завдання та забезпечити пасажирські перевезення для потенційних туристів.

Фото – Агенція регіонального розвитку Хмельницької області

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.