Четвер, 23 Травня, 2024

Турецькі компанії інвестують у Хмельницький аеропорт 200 мільйонів доларів

Представники турецьких компаній готові інвестувати 200 мільйонів доларів у розбудову нового терміналу. Це дасть змогу аеропорту здійснювати вантажні та пасажирські перевезення. Відповідне рішення було прийняти під час зустрічі представників влади з представниками турецьких компаній. Далі розповість про це детальніше khmelnytskyi-future.

Хмельницький аеропорт отримає інвестиції від турецьких компаній

Цього тижня у Хмельницькій ОДА відбулася зустріч з представниками турецьких компаній. Під час заходу було обговорено можливості та напрямки реконструкції Хмельницького аеропорту. Планується реконструювати аеропорт під масштабний міжнародний вантажно-пасажирський хаб. Завдяки цьому вдасться створити транспортний коридор між Україною та країнами Європи, розвантаживши дорожні магістралі. Представники турецьких компаній готові долучитися до процесу залучення фінансового ресурсу на відновлення діяльності аеропорту та інвестувати 200 мільйонів доларів.

Голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк розповіла, що наразі на території аеропорту завершується поточний ремонт штучної злітно-посадкової смуги. Також відремонтовано приміщення пункту керування польотів, проведено благоустрій території вільних зон злітно-посадкової смуги.

Нагадаємо, що у вересні цього року Хмельницький аеропорт придбав рентгенотелевізійний інтроскоп для перевірки багажу. Прилад є необхідним для огляду великогабаритних вантажів, поштових посилок, кореспонденції тощо. Рентгенівські промені визначають наявність у посилці небезпечних предметів або заборонених речовин. Вартість приладу становить 1 191 000 гривень. 

Відновлення роботи Хмельницького аеропорту

Хмельницький аеропорт розпочав свою діяльність у 1952 році. Перший авіарейс було здійснено у 1984 році. Відомо, що у 1991 році на території аеропорту працював митний пост, а також вантажний і пасажирський термінали.

Загальна площа земельної ділянки аеропорту становить 134,8 гектари. Розміри злітно-посадкової смуги складають 2200 на 42 метри.

Одним із пріоритетних напрямків роботи влади області та міста є відновлення функціонування Хмельницького аеропорту. Саме аеропорт є вагомим фактором у розвитку транспортної інфраструктури Хмельницької області.

Голова Хмельницької облдержадміністрації Сергій Гамалій заявив, що, за оцінками експертів, на повноцінне відновлення роботи аеропорту потрібно два мільярди гривень.

За результатами зустрічі учасники обговорення вирішили виконати ретельні розрахунки щодо обсягів інвестицій та повторно провести зустріч за кілька місяців, домовитися про співпрацю.

Нагадаємо, що одним із перших кроків на шляху до повноцінного відновлення роботи аеропорту стали пробні польоти малої авіації, які відбулися у березні 2019 року. Вже у листопаді того ж року комунальне підприємство вперше за довгий період часу підключили до електромережі. У лютому цього року Хмельницький аеропорт пройшов повторну перевірку Державіаслужби та отримав посвідчення до експлуатації злітно-посадкового майданчика для малих повітряних суден.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.