Субота, 20 Липня, 2024

Хмельницький аеропорт придбав сучасне обладнання для огляду багажу

Вчора, 29 червня, стало відомо, що комунальне підприємство «Аеропорт Хмельницький» придбало сучасне обладнання для огляду багажу та виявлення заборонених або небезпечних предметів. Вартість інтроскопу становить понад один мільйон гривень. Це свідчить про те, що аеропорт готується до відновлення вантажних перевезень. Далі розповість про це детальніше khmelnytskyi-future.

Хмельницький аеропорт придбав рентгенотелевізійний інтроскоп

Вчора, 29 червня, на порталі публічних закупівель «Prozorro», оприлюднили договір, укладений з постачальником. Документ свідчить про придбання КП «Аеропорт Хмельницький» рентгенотелевізійного інтроскопу.

Варто зазначити, що комунальному підприємству вдалося придбати рентгенотелевізійний інтроскоп лише з третьої спроби. Двічі процедуру відкритих торгів скасовували, оскільки не було необхідної кількості тендерних пропозицій. Учасником торгів було лише ТОВ «НК СІСТЕМС». Відповідно до чинного законодавства України, третя закупівля обладнання проводилася вже без аукціону. З єдиним учасником було проведено переговорну процедуру.

Вартість рентгенотелевізійного інтроскопу моделі «CX 100100 TI» становить 1 191 000 гривень. Це на 9 тисяч гривень менше очікуваної вартості. Відповідно до умов договору «НК СІСТЕМС» повинно надати обладнання КП «Аеропорт Хмельницький» до 31 грудня цього року. Підприємство повинно також змонтувати інтроскоп, під’єднати до електромережі, налаштувати та пояснити персоналу аеропорту, як правильно ним користуватися. Повідомляє сайт «Є».

Для чого потрібен інтроскоп

Кожен, хто хоча б раз подорожував літаком, бачив обладнання, через яке проходить весь багаж пасажирів. За допомогою рентгенівських променів визначають, чи є заборонені речовини у валізах або ж небезпечні предмети. Зокрема, прилад дає змогу побачити, чи є в багажу вибухівка або зброя. Крім того, інтроскоп дає можливість перевіряти різноманітні поштові посилки, кореспонденцію та великогабаритні вантажі.

Під час сесії Хмельницької обласної ради, яка відбулася у квітні цього року, депутати обговорювали необхідність інтроскопу для відновлення вантажних авіаперевезень.

Відновлення Хмельницького аеропорту

Хмельницький аеропорт запустив роботу малої авіації. Нагадаємо, що пробні польоти малої авіації відбулися у березні 2019 року. Це стало одним із перших та найпростіших кроків на шляху до повноцінного відновлення роботи аеропорту. У листопаді 2019 року комунальне підприємство вперше за довгий час підключили до електромережі. У 2020 році почала працювати Школа пілотів. У лютому цього року комунальне підприємство «Аеропорт Хмельницький» пройшло повторну перевірку Державіаслужби. Її результатом стало те, що аеропорт отримав посвідчення про допуск до експлуатації злітно-посадкового майданчика для малих повітряних суден.

Планується здійснити поточний ремонт штучної злітно-посадкової смуги. Аукціон стартує 12 липня.

Наразі триває розробка проєктно-технічної документації для реконструкції аеропорту з продовженням шутчної злітно-посадкової смуги на 500 метрів. Однак перед цим одна зі столичних компаній повинна здійснити оцінку впливу будівництва на довкілля.

Таким чином, хмельницьке летовище активно готується до здійснення вантажних авіаперевезень.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.