П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Мальовничі місця Хмельницького 

Хмельницький — красиве місто, яке розташоване на заході України. Більшість гостей, які відвідують обласний центр стверджують, що місто затишне, зелене та комфортне. Будемо відвертими — наше місто не може похизуватися великою кількістю пам’яток архітектури, але у Хмельницькому є на що подивитися та є локації де можна гарно провести час. Сьогодні ми поговоримо про мальовничі місця обласного центру. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.

Вулиця Проскурівська або Хмельницька “стометрівка” 

У Хмельницькому є своя “стометрівка”де полюбляють дефілювати місцеві жителі. Мова йде про вулицю Проскурівську, частина якої є пішохідною зоною. Це одна з найстаріших вулиць Хмельницького, яка існувала з моменту виникнення поселення Плоскирів. На Проскурівській збереглося чимало пам’яток архітектури, адже вулиця активно розбудовувалася у минулому столітті. На Олександрівській (найперша назва вулиці) у минулому було багато готелів, а ще кінотеатр, театр, аптека, магазини та житлові будинки заможних проскурівчан. 

Місцева влада намагається зберегти історичну частину Хмельницького та унікальну атмосферу старого міста. Взимку тут діє Різдвяний ярмарок: вулицю прикрашають ілюмінацією, встановлюють фігури, торгові точки де продаються смаколики, сувенірна продукція. На день міста, який святкують в останні вихідні вересня, на Проскурівській проводяться різноманітні заходи, майстер-класи тощо. 

Хмельничани люблять приходити до центральної вулиці аби попити кави, прогулятися “стометрівкою”, зустрітися з друзями. 

Сквер Шевченка

На вулиці Проскурівській розташований одне з улюблених місць хмельничан — сквер імені Тараса Шевченка. Тут розташовані фонтани, платні атракціони, сучасний дитячий майданчик, скульптури Миколи Мазура. У сквері полюбляють відпочити хмельничани та гості міста. Але таким він був назавжди. Понад двісті років тому на місці скверу був розташований дубовий гай. У далекому 1824 році план забудови Проскурова передбачав будівництво торгової площі на місці гаю. Відповідно дерева були знищені і з’явилися торгові ряди. Це була площа, яку наші предки називали Хлібною. 

В кінці ХІХ століття торгову площу перенесли і почали поступово висаджувати дерева. У радянські часи всі старі споруди були зруйновані, сквер облаштований, побудовані фонтани. У 1940 році розпочав роботу найбільший кінотеатр міста, який носив ім’я Чкалова. Кінотеатр став улюбленим місцем для дозвілля для багатьох містян. Потрібно зазначити, що фільми показували в кінотеатрі навіть у часи Другої світової війни. 

У 1992 році кінотеатр переіменували і він став носити сучасну назву. 

Острів кохання

Візитною карткою Хмельницького без сумніву є острів на Південному Бузі. Хмельничани романтично його називають — острів кохання. Ідея створення острову виникла у 30-х роках ХХ столітті. Було вирішено зробити в місті відпочивальну зону та облагородити місцевість в заплаві річки Плоскої. Але всі плани зруйнувала Друга світова війна і тому всі роботи розпочали у 1947 році. 

Осушили болотяну місцевість (для цього проклали канали), посадили зелені насадження, побудували нове водосховище, оновили греблю. 

Практично все водосховище проскурівчани викопали вручну. Техніка, звичайно, була, проте її не було так багато. Землю копали лопатами, носили на ношах. Будівництво тривало понад шість років. Щоб трішки спростити завдання — землю вирішили скидати посередині, в окрему купу. І коли водосховище заповнили водою, то утворився острів.

Також існує легенда, що багато років тому на цьому острові поцілувалася молода пара — Андрій та Ольга. На місці поцілунку виросло дерево. Згідно легенди, якщо зі своєю половинкою прийти до цього дерева та поцілуватися вночі, то ви будете разом назавжди. Дістатися до острова влітку можна на катамарані чи катері, а взимку хмельничани ходять до цього місця пішки коли річка Південний Буг замерзає. 

Парк культури та відпочинку імені Михайла Чекмана

Улюблене місце для дозвілля багатьох хмельничан — парк імені Чекмана. Його площа становить 140 гектарів, тому у парку є де погуляти, подихати свіжим повітрям. У парку посаджено понад 30 видів дерев, знаходиться алея скульптур, сучасний дитячий майданчик, літній театр, міні зоопарк. 

Дерева почали садити у 1947 році коли облаштовували водосховище. Парк змінював свою назву кілька разів. Найперша його назва — Комсомольський парк, потім  50-річчя Жовтня, Центральний міський парку культури та відпочинку імені 500-річчя м. Хмельницького. У 2008 році парк отримав сучасну назву на честь покійного очільника міста, який загинув в автокатастрофі. 

Парк імені Михайла Чекмана постійно вдосконалюють: встановлені велодоріжки, облаштований дитячий майданчик з гумовим покриттям, відремонтовано колесо огляду, яке не працювало багато років. У парку є велика кількість платних атракціонів, тому тут люблять відпочивати діти. До парку веде красива набережна, яку капітально відремонтовано у 2018 році. У теплу пору року містяни обожнюють прогулянки біля річки. Тут можна випити кави, посидіти на лавках, покататися на велосипедах чи самокатах. 

Ботанічний сад Хмельницького національного університету

Хмельницький національний університет являється найбільшим вищим навчальним закладом у Хмельницькому. Заклад готує кваліфікованих спеціалістів для підприємств області та країни. Але університет відомий не лише своїми студентами та викладачами, а й прекрасною локацією — Ботанічним садом. Сад має загальну площу 4.8 гектарів і тут люблять відпочивати багато хмельничани. 

Історія Ботанічного саду розпочалася у 2002 році. У цей період вирішувалися юридичні питання, які стосувалися земель університету, був розроблений проєкт. Восени 2002 року також розпочалися перші роботи з озеленення території. Поступово почали проводитися будівельні роботи: проклали доріжки, встановлювалася огорожа, створена система поливу, були розчищенні водойми.

Потрібно зазначити, що на території Ботанічного саду росте близько 20 тисяч рослин. Це і багаторічні квітково-декоративні рослини, кущі, дерева. Додамо, що сад був створений з чистого аркуша, на території було обмаль зелених насаджень. Але результат того вартий, адже сад став улюбленим місцем відпочинку не лише для студентів, а й для багатьох хмельничан.

Пляж в центрі міста

Їдуть хмельничани на роботу, а через вікно їм видніються силуети напівоголених людей. А все тому, що практично в центрі міста розташований пляж. Це також улюблена локація для дозвілля. Особливо в спекотні дні, адже більше облаштованих місць для купання в Хмельницькому немає. Звичайно, хмельничани можуть поїхати за місто у приватні басейни, але це вже зовсім інший відпочинок.

Поруч з пляжем розташований Молодіжний парк. Тут часто організовують різноманітні заходи, майстер-класи, фестивалі. Також хмельничани час від часу влаштовують пікнік: замовляють піцу, суші, інші смаколики. 

Хмельницький — молоде, красиве, процвітаюче місто, яке цікаве своєю архітектурою, мальовничими локаціями. Сподіваємося, наш матеріал був для вас пізнавальним і ви більше дізналися про рідне місто.

А які улюблені місця для дозвілля у вас? Чекаємо на ваші коментарі у соціальних мережах.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.