Субота, 22 Червня, 2024

Як планують змінити мікрорайон Заріччя та центр Хмельницького

Вчора, 23 березня, відбулися громадські слухання щодо проектів містобудівної документації мікрорайону Заріччя та центральної частини міста. Далі розповість про це детальніше khmelnytskyi-future.

Мікрорайон Заріччя

Про розвиток мікрорайону Заріччя та центральної частини міста говорили вчора, 23 березня, під час громадських слухань, які відбулися у Хмельницькій міській раді.

«Обидві містобудівні документації виконані ДП «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто» імені Ю.М. Білоконя», відповідно до договору від 25.07.2016 №2, укладеного з управлінням архітектури та містобудування департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради. Підставою для розроблення детальних планів даних територій є рішення міської ради від 16.03.2016 №4 щодо затвердження «Програми розроблення та оновлення містобудівної документації для м. Хмельницького», – повідомляють у Хмельницькій міській раді.

У Хмельницькому планують розбудувати новий мікрорайон Заріччя, де за попередніми підрахунками, зможуть жити 14 тисяч містян. Наразі тут немає жодної забудови. Територія детального плану мікрорайону Заріччя становить 75 гектарів. Тут передбачається створити новий житловий масив, побудувати дитячі садочки, школу, багаторівневий паркінг на 4000 місць. Передбачено побудувати нову магістральну вулицю, яка з’єднає вулицю Бандери та Західно-Окружну. Архітектурну пам’ятку – курган, який знаходиться на території Заріччя, буде збережено. Цю знахідку виявили нещодавно. Також планується облаштувати у мікрорайоні Заріччя велодоріжки та парк. Про це йдеться в сюжеті МТРК «Місто».

Центральна частина міста

Пішохідну частину вулиці Проскурівської хочуть зробити довшою. Вона буде простягатися до вулиці Свободи. Таким чином, у центральній частині міста будуть створені нові пішохідні зони. Про це вчора, 23 березня, говорили під час громадських слухань. Територія детального плану центральної частини Хмельницького становить 170 гектарів.

Наразі у центрі Хмельницького існує декілька невирішених проблем. Зокрема, хаотична забудова, відсутність необхідної кількості внутрішньоквартальних майданчиків для відпочинку, а також парковок. Нагадаємо, що минулого тижня стартувало онлайн-опитування щодо проблеми паркування автомобілів у Хмельницькому. Кожен бажаючий може висловити свої побажання. Управління транспорту і зв’язку Хмельницької міської ради планує вивчити думку громадськості щодо вирішення проблеми із хаотичним паркуванням автівок у місті. Після опрацювання пропозицій містян буде презентовано стратегію щодо паркування транспорту.

Передбачається, що на території нефункціонуючого заводу «Пригма-Прес» буде побудовано багатоповерховий паркінг. Підземний вміщуватиме 1200 авто, наземний – близько 600.

Ще один сучасний багаторівневий паркінг облаштують на місці колишнього кінотеатру «Мир», що розташований на вулиці Проскурівського підпілля. Також заплановано оновити монотеатр «Кут». Зміни відбудуться і в кінотеатрі ім. Т.Г. Шевченка. Тут буде надбудова ще одного поверху.

Також для розвантаження транспортного потоку планується винести за межі Хмельницького автостанцію №3. Натомість тут хочуть побудувати сучасний паркінг. Слідчий ізолятор, який розташований на вулиці Кам’янецькій, у майбутньому планують перемістити за межі Хмельницького. Планується будівництво велодоріжок. Крім того, новий план забудови центру Хмельницького передбачає втілення заходів з озеленення.

Реалізувати плани у мікрорайоні Заріччя та в центрі міста планують протягом трьох-семи років. Містобудівні документи планують затвердити під час засідання виконавчого комітету з урахуванням пропозицій громадськості.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.