Хмельницька міська рада розглядає питання довгострокової оренди частини залізничного вокзалу. Далі розповість про це детальніше khmelnytskyi-future.
Передача Хмельницького залізничного вокзалу у концесію
В Україні планують передати у концесію шість залізничних вокзалів. Вони розташовані в столиці, Вінниці, Харкові, Чопі, Миколаєві та Дніпрі. Перші конкурсу відбудуться вже цього року.
«Укрзалізниця» планує оголосити у квітні конкурс на передачу у концесію приміщення Хмельницького залізничного вокзалу. За словами голови правління «Укрзалізниці» Володимира Жмака, одна з умов концесії стосується перетворення вокзалів на великі торгові центри. Усі умови повідомлять після оголошення конкурсу. Про це повідомляє «Суспільне».
«Ми говоримо про те, що наші вокзали мають перетворитися на торговельні центри з тим, щоб до 60% відвідувачів приходили туди не тільки для того, щоб сісти в поїзд або вийти з потягу, а й для того, щоб провести там час. На сьогодні я не отримував листів з інтересом про взяття участі у такому конкурсі щодо вокзалу в Хмельницькому», – каже Володимир Жмак.
Натомість міський голова Олександр Симчишин каже, що місто наразі не готове до того, щоб взяти приміщення залізничного вокзалу у концесію. За словами міського голови, Хмельницький не братиме участі у конкурсі, адже в нас є достатня кількість приміщень комунальної власності. В «Укрзалізниці» пропонують взяти в оренду частину приміщення вокзалу, де раніше знаходилися каси приміського залізничного сполучення. Наразі це приміщення не використовується. Олександр Симчишин розповів, що його пропонують використати для облаштування Центру надання адміністративних послуг. Однак у міста немає потреби у ЦНАПі на цій території.
«Ми розглядаємо можливість взяти його в довгострокову оренду для створення там центру надання соціальних послуг за принципом прозорого офісу. Наші умови – це як мінімум оренда 20-30 років, це стала фіксована орендна ставка без підвищення, бо це бюджетні кошти, і ще кілька, вимог, які ми прописали», – додав міський голова.
Оновлення Хмельницького залізничного вокзалу
Нагадаємо, що у лютому цього року Міністр інфраструктури України Владислав Криклів розповів про початок масштабного проєкту високошвидкісного залізничного сполучення в Україні. Міжнародний високошвидкісний маршрут також пролягатиме і через Хмельницький. Під високошвидкісний рух планується модернізувати станцію Хмельницький. У Хмельницькій обласній державній адміністрації кажуть, що вокзал оновлять не лише для того, щоб поліпшити якість послуг з перевезення пасажирів, а й створити на його основі торгово-розважальний центр, який буде цікавим і для містян, і для туристів. Крім того, передбачається, що Україна придбає 1000 одиниць сучасного громадського транспорту для 29 міст. Сюди входить і Хмельницький. Кошти на закупівлю транспорту будуть виділені Європейським інвестиційним банком.
Санітарно-гігієнічні заходи у потягах
З 24 лютого, відповідно до рішення Кабінету Міністрів, на всій території України запровадили адаптивний карантин. Наразі Хмельниччина перебуває у помаранчевій зоні карантину. Під час подорожей залізничними транспортом хмельничанам слід бути особливо уважними та дотримуватися санітарно-гігієнічних вимог. Насамперед, важливо перебувати у захисній масці, а також пройти температурний скринінг при вході на вокзал і при посадці до вагона. Пасажирам варто регулярно користуватися антисептичними засобами та ретельно мити руки з милом. При поганому самопочутті та виникненні симптомів ГРВІ, слід залишатися вдома та звернутися до свого сімейного лікаря. В «Укрзалізниці» повідомляють, що всі потяги регулярно дезінфікують перед початком роботи та після.
Фото – Суспільне