Від початку війни тема орендованого житла в Хмельницькому актуальна, як ніколи. Понад 40 тисяч вимушених переселенців приїхали до нашого обласного центру. Зрозуміло, що більшість українців, які покинули свої домівки, змушені орендувати квартири. У зв’язку з цим вартість орендованих квадратних метрів зросла. На початку війни очільник Хмельницького Олександр Симчишин навіть пригрозив недобросовісним орендодавцям відключенням електроенергії та водопостачання. Але не зважаючи на це, у мережі все таки зустрічаються оголошення де здають непримітні однокімнатні квартири за 15-17 тисяч гривень. Більшість вважають це здирництвом. Крім того, піднімають орендну плату не лише для переселенців, а й для хмельничан. Що робити коли власник раптово вирішив підняти вартість житла, читайте на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.
Орендувати квартиру в Хмельницькому дедалі важче
Знайти квартиру для оренди у Хмельницькому за доступною ціною — непросто. Все через шалений попит, велику кількість вимушених переселенців. У соціальних мережах хмельничани публікують історії де орендодавці без попередження піднімають оренду. Наприклад, оренда квартири коштувала 4 тисячі, а під час війни власники без попередження піднімають вартість на 2-3 тисячі гривень. “Квартиранти” скаржаться, що це справжнє здирницво у той час коли в країні йде війна.
Що робити коли раптово змінюється ціна на оренду квартири?
За словами ріелтора Хмельницького регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості Вікторіії Катеринчук орендодавці доволі часто піднімають вартість житла без попередження. Але за законом не передбачено оренду житла без відповідного документу — договору. Тобто якщо договір відсутній, то орендодавець немає законних підстав вимагати оплату. Ріелтор зазначає, що у випадку коли власник раптово піднімає орендну плату, можна звернутися у податкову. Адже орендна плата, отримання в результаті здачі житла, має оподатковуватися. Вікторія Катеринчук сумнівається, що всі орендодавці справно сплачують податки.
Аби не було неприємних моментів щодо оплати, спеціали рекомендують укладати двосторонній договір. Документ не обов’язково нотаріально завіряти, якщо він укладений менше, як на три роки.
Що бажано вписати в договорі:
- Термін. У договір вкажіть термін на який орендуєтьться житло. Якщо термін в документі не вказаний, то вважається, що він укладений на 5 років.
- Права та обов’язки сторін.
- Зміна розміру орендної плати. В документі має бути вказано про можливість змін орендної плати. Але все має бути чітко прописано в договорі. Саме тому орендодавець не може самовільно підняти вартість оренди, якщо це не прописано.
Сподіваємося, наш матеріал був для вас пізнавальним та корисним і ви зробили відповідні висновки.
Джерело: сайт “Всім”