У Хмельницькому відбулася перевірка закладів, які призначені для надання допомоги людям, що опинилися у скрутних умовах взимку. З чотирьох стаціонарних пунктів обігріву, які працюють у нашому місті, лише один відповідає вимогам. Це Хмельницький міський центр соціальної підтримки та адаптації. Далі на khmelnytskyi-future.
Пункти обігріву у Хмельницькому
Хмельницька обласна державна адміністрація повідомляє, що у зимовий період на території нашого міста працює чотири стаціонарні пункти обігріву:
- Хмельницький міський центр соціальної підтримки та адаптації (вул. Житецького, 22);
- Хмельницький міський територіальний центр надання соціальних послуг (вул. Перемоги, 9);
- Комунальна аварійно-рятувальна служба на водних об’єктах (пров. Човниковий, 1);
- Хмельницька міська лікарня (вул. Проскурівська, 1).
Регіональна представниця Уповноваженого ВРУ з прав людини у Хмельницькій області Оксана Кізаєва розповіла, що під час перевірок цих пунктів обігріву з’ясувалося, що лише Центр соціальної підтримки та адаптації у мікрорайоні Ружична відповідає усім вимогам. За її словами, тут достатньо простору, наявна гаряча вода, є де висушити речі. Про це повідомляє “Суспільне”.
“Наразі з цих чотирьох пунктів, що ми промоніторили по місту – це є єдиний пункт обігріву, який має належне пристосування. Інші пункти обігріву не облаштовані і не забезпеченні технічною базою”, – каже Оксана Кізаєва.
Директор Хмельницького міського центру соціальної підтримки та адаптації Дмитро Старцун розповів, що до шести місяців у закладі можуть проживати люди, які опинилися у складних життєвих обставинах. Тут кожен має змогу отримати необхідну допомогу, яка є особливо важливою у часи пандемії та безробіття. Люди, які втратили житло, можуть звернутися до соціального готелю. Часто сюди потрапляють жертви домашнього насильства. Соціальний готель розрахований на 42 ліжка. За словами Дмитра Старцуна, спеціально до зимового періоду тут облаштували окрему кімнату для обігріву. Людей забезпечують необхідними засобами гігієни, гарячим харчуванням, ліжком. Дмитро Старцун додає, що при необхідності надаються послуги з відновлення документів, представництво документів, надається допомога у працевлаштуванні.
Нагадаємо, що недавно для маленьких мешканців соціального готелю облаштували дитячий майданчик. Цей проєкт реалізували минулого року за кошти з міського бюджету в рамках “Бюджету участі”. Завдяки майданчику дітки матимуть змогу краще адаптуватися до нових умов, покращити фізичне та психологічне здоров’я.
Хто може проживати у соціальному готелі
Проживання у соціальному готелі для деяких людей може стати єдиним вирішенням проблеми у складних життєвих обставинах. Сюди можуть звернутися люди, які мають потребу у негайному вирішенні проблеми з помешканням. Соціальний готель розрахований на сім’ї, які опинилися у кризових життєвих ситуаціях. Зокрема, сюди можуть звернутися люди, які постраждали від домашнього насильства або втратили житло внаслідок пожежі. Також соціальний готель приймає переселенців зі Сходу нашої країни. Рішення про дозвіл на поселення ухвалює Управління праці та соціального захисту населення.
Які документи необхідні для проживання у соціальному готелі
Перш за все, людині, яка хоче проживати у соціальному готелі, потрібно пройти медичний огляд та подати необхідні документи: паспорт та ідентифікаційний код. Переселенцям потрібно також пред’явити довідку внутрішньопереміщеної особи.
Фото – Суспільне