Субота, 22 Червня, 2024

На території соціального готелю у Хмельницькому з’явився дитячий майданчик

Для маленьких мешканців соціального готелю облаштували дитячий майданчик. Цей проєкт реалізували цього року за кошти з міського бюджету в рамках “Бюджету участі”. У соціальному готелі можуть проживати сім’ї, що опинилися у кризовій ситуації. Далі детальніше про соціальний готель розповість khmelnytskyi-future.

Дитячий майданчик на території соціального готелю

Соціальний готель розташований на вулиці Житецького, 22, що у мікрорайоні Ружична. Наразі тут мешкає 25 осіб. Серед них: переселенці зі Сходу нашої країни, сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах та матері, які стали жертвами домашнього насильства. Заклад налічує одинадцять кімнат та 32 ліжко-місця.

На території соціального готелю з’явився сучасний дитячий майданчик. Його встановили у рамках реалізації проєкту “Бюджету участі”. Дитячий майданчик встановили за кошти з міського бюджету. Директор Хмельницького міського центру соціальної підтримки та адаптації Дмитро Старцун розповів, що бюджет проєкту становить 94620 гривень.

Раніше на території біля соціального готелю не було спеціально облаштованого місця, де могли б гратися дітки. Тому Директор Хмельницького міського центру соціальної підтримки та адаптації Дмитро Старцун подав ідею зі створення такого майданчику на “Бюджет участі” Проєкт підтримали небайдужі хмельничани. Ця ідея отримала 227 голосів й її вдалося реалізувати. Тепер біля соціального готелю встановили яскраві гойдалки, гірки та каруселі. Хлопчики та дівчатка матимуть змогу цікаво, весело, активно та корисно проводити дозвілля, відволіктися від буденних проблем. Дитячий майданчик допоможе діткам краще адаптуватися до нових умов проживання, відновити фізичне та психологічне здоров’я.

Соціальний готель

Соціальний готель у Хмельницькому міському центрі соціальної адаптації та підтримки був створений у 2017 році рішенням Хмельницької міської ради. Директор Хмельницького міського центру соціальної підтримки та адаптації Дмитро Старцун розповів, що за це час соціальний готель став тимчасовою домівкою для 59 людей. Тут кожен може отримати підтримку, яка так важлива у скрутні часи, особливо у період пандемії та безробіття. Люди, які опинилися без житла, мають можливість повернутися до нормальних умов життя завдяки соціальному готелю. Часто жертви домашнього насильства не знають, куди їм звернутися за допомогою, бояться опинитися на вулиці і тому продовжують терпіти знущання. Громадяни, які потрапили у складну життєву ситуацію, можуть звернутися до Центру соціальної підтримки та адаптації і отримати необхідну допомогу. За період з січня по листопад цього року Хмельницький центр соціальної підтримки та адаптації надав майже 51 тисячу послуг 483 громадянам.

Дмитро Старцун каже, що наразі у соціальному готелі налічується одинадцять житлових кімнат на 32 ліжко-місця, дві кухні та два санвузли. Також мешканці готелю можуть користуватися наявною побутовою технікою: холодильниками, пральними машинами, бойлерами, електричними плитами. В усіх кімнатах є необхідні меблі.

Нагадаємо, що у лютому цього року, у соціальному готелі, провели капітальний ремонт лівого крила. Тут відкрили ще шість нових кімнат: чотири двомісні та дві чотиримісні. В усіх кімнатах є необхідні меблі: стіл, ліжко, шафа, тумба і стілець. Також є дві кухні, санвузол, пральна машина. Також є окрема кімната для жінок, які тікають від домашнього насильства. На ремонт приміщення та закупівлю меблів з міського бюджету було виділено майже 900 тисяч гривень.

Хто може проживати у соціальному готелі

Для декого проживання у соціальному готелі є єдиним виходом, щоб впоратися зі скрутним становищем. Тут можуть проживати ті люди, які потребують негайного вирішення проблеми з житлом. Соціальний готель розрахований на сім’ї, які опинилися у кризових життєвих ситуаціях. Зокрема, сюди можуть звернутися люди, які постраждали від домашнього насильства або втратили житло внаслідок пожежі. Також соціальний готель приймає переселенців зі Сходу нашої країни. Рішення про дозвіл на поселення ухвалює Управління праці та соціального захисту населення.

Яка вартість проживання у соціальному готелі

Люди, які проживають у соціальному готелі, оплачують лише комунальні послуги. Завідуюча соціальним готелем Хмельницького міського центру соціальної підтримки та адаптації Ніна Андрушкова каже, що влітку оплата комунальних послуг становить 347 гривень, а взимку – 682 гривні з однієї особи на місяць. Сюди входить оплата за електроенергію, воду та в зимовий період за опалення. Про це йдеться в сюжеті МТРК “Місто”.

Які послуги надає соціальний готель

  • підтримане проживання мешканців соціального готелю – сюди входить забезпечення необхідними меблями, побутовою технікою та іншими речами, які потрібні людям для комфортного проживання. Також ведеться облік та індивідуальні плани кожного мешканця, надаються психологічні, юридичні та медичні послуги працівниками Центру;
  • надання необхідної інформації працівниками Центру;
  • надання консультацій координаційного, аналітичного, юридичного та психологічного характеру;
  • послуга соціальної адаптації – складається з комплексу заходів, які потрібні для гармонійного пристосування мешканців соціального готелю до нових умов проживання;
  • соціальна інтеграція та реінтеграція – надання допомоги в отриманні або знятті реєстрації місця проживання чи перебування, відновленні втрачених документів, видачі довідок, посвідчень тощо;
  • юридичні послуги, які надають юрист та паспортист Центру;
  • натуральна допомога – отримують люди, які перебувають у скрутному матеріальному становищі.

Які документи необхідні для проживання у соціальному готелі

Для того, щоб отримати дозвіл на проживання у соціальному готелі, людині потрібно пройти медичний огляд та подати необхідні документи: паспорт, ідентифікаційний код. Переселенці повинні також пред’явити довідку внутрішньопереміщеної особи.

Протягом якого часу людина може проживати у соціальному готелі

Загалом термін проживання у соціальному готелі становить півроку. Однак іноді в людей складаються обставини таким чином, що вони потребують значно більшого часу для проживання у готелі. Тоді такі випадки розглядають в індивідуальному порядку.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.