П’ятниця, 29 Березня, 2024

Стаціонарний пункт обігріву запрацював у Хмельницькому

У міському центрі соціальної підтримки і адаптації по вул. Житецького, 22 почав працювати стаціонарний пункт обігріву, пише khmelnytskyi-future.com.ua.

Яку допомогу надають у центрі

Людині, яка в морозну пору опинилася на вулиці, необхідно випити гарячого чаю, поїсти та переночувати у теплі, розповідає “Перший Подільський” Морози не злякають: у Хмельницькому працює постійний пункт обігріву. Перший Подільський 12.01.2022 – YouTube

Щодня до центру на Житецького приходить мінімум 2 людини. Не всі вони мають потребу у ночівлі. Частіше просто воліють поїсти теплих страв. Але у випадках обмороження тут завжди надають кваліфіковану медичну допомогу. Як розповів відвідувач центру Юрій, тут його вилікували та допомогли. 

Медпрацівниця центру Валентина Ягодзінська пояснила, що відвідувачі часто жаліються на біль у кінцівках. Якщо людина була на морозі, її оглядають і у випадку обмороження 1 ступеню пропонують гарячий чай, вкривають теплою ковдрою й відігрівають. На другий день обмороження зникає. Та у деяких випадках самої лише ковдри буде замало. Якщо на кінчиках пальців після обмороження з’явились чорні плями, працівники центру викликають фельдшерську допомогу. Тоді людину перевозять до хірургічного відділення міської лікарні. 

Відділення нічного перебування розраховане на 40 ліжок. Зараз ще є вільні місця, тому розгортати мобільний пункт обігріву поки що не збираються. Якщо ж їх не залишиться, такий пункт буде розгорнуто, розповів Ростислав Максимів, заступник директора центру. 

Дістатися до центру можна тролейбусами № 11 та 7, автобусами № 40, 27,18. Вийти на зупинці “Бібліотека Хмельницького національного університету” і рухатись у напрямку автовокзалу № 5 до туберкульозного диспансера. 

Ознаки обмороження 

Зараз лише середина зими і ще можуть бути сильні морози. Спеціалісти зазначають, що при виникненні на шкірі воскових плям та онімінні потрібно негайно зайти у тепле приміщення і залишатися там хоча б кілька годин. 

При обмороженні 1 ступеню також спостерігається побіління шкіри, поколювання та пощипування.

2 ступінь обмороження характеризується виникненням пухирів, заповнених рідиною. Уражені ділянки сверблять та болять.

При обмороженні 3 ступеня шкіра починає темніти та відмирати. 

Перша допомога

У домашніх умовах можна лікувати тільки обмороження 1 ступеню. В усіх інших випадках потрібно звернутись за допомогою до лікаря. 

При обмороженні 1 ступеню треба завести людину у тепле приміщення, пригостити гарячим чаєм, молоком чи морсом та накласти на ушкоджену ділянку тіла зігріваючу ватно-марлеву пов’язку. 

Не можна:

  • поїти людину кавою чи спиртним;
  • інтенсивно розтирати ушкоджені ділянки снігом чи жорсткою тканиною і піддавати їх сильному тепловому впливу (гаряча ванна, грілка);
  • розтирати шкіру спиртом, маслом чи жиром;
  • самостійно проколювати пухирі та видаляти змертвілі тканини.

“Залізне” обмороження

Дитину, яка на вулиці прилипла язиком до металевої конструкції, можна звільнити за допомогою теплого дихання чи підігрітої води. Після цього місце прилипання треба промити теплою водою. Якщо утворилася рана, необхідно звернутися до лікаря. 

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.