Субота, 21 Вересня, 2024

Коли у Хмельницькому запрацює геоінформаційна система

У Хмельницькому запрацює сучасна геоінформаційна система. Які переваги вона матиме для мешканців міста, далі розповість khmelnytskyi-future.

У Хмельницькому відбулося засідання робочої групи з впровадження Геоінформаційної системи у роботу Хмельницької міської ради. Проєкт реалізується в рамках співпраці у Проєкті «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» (SACCI) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Під час засідання було презентовано альфа-версію геоінформаційної системи Хмельницької міської ради.

Заступник міського голови Володимир Гончарук розповів, що півтора роки тому було підписано меморандум про співпрацю з USAID. Тепер стартує реалізація проекту із запровадження геоінформаційної системи. Проект передбачає закупівлю необхідного обладнання, навчання спеціалістів, технічне забезпечення тощо. За словами Володимира Гончарука, завдяки цьому проекту вдасться поєднати на одній платформі різноманітну інформацію, яка зараз розміщена на різних ресурсах. Для громадян це буде доступно та комфортно у будь-який зручний час. Мешканці міста матимуть доступ до необхідної інформації, а саме до геопросторових даних містобудівного кадастру, міського земельного кадастру, галузевих реєстрів відповідно до чинного законодавства України. Заплановано, що вже на початку жовтня хмельничани матимуть доступ до інформації.

Переможцем у тендері зі створення програмного комплексу геоінформаційної системи Хмельницької міської ради стала компанія «SoftPro».

Вже підготовлено проект Положення про геоінформаційну систему. Його розглянуть під час чергової сесії міської ради.

Наразі геоінформаційна система міста містить відомості про об’єкти, які знаходяться на території Хмельницького. Вона потребує заміни програмного комплексу.

«Проєкт спрямований на мінімізацію корупційних ризиків у сфері державного управління. Сьогодні ми розпочинаємо процес створення геоінформаційної системи Хмельницької міської ради. Це унікальний ІТ-продукт, який дозволить з одного боку громадянам, бізнесу, отримати доступ до містобудівної документації, інформацію в різних форматах про тимчасові споруди, рекламні конструкції, архітектуру міста, ознайомитися з генеральним планом міста тощо. З іншого боку, зробити діяльність органів міської ради більш ефективнішою та надавати послуги для громадян і бізнесу в більш зручній формі. Будь-хто з будь-якої точки світу може отримати детальну інформацію про питання, які стосуються земельних та архітектурних напрямків. Ми плануємо презентувати бета-версію системи на початку жовтня, хмельничани зможуть отримати доступ до інформації. Проте те, що ми робимо в Хмельницькому, матиме унікальну особливість – підприємці можуть отримати безкоштовний доступ в будь-яку пору доби. Ми хочемо зробити сервіс зручним та доступним», – розповів консультант проєкту «SACCI»/USAID Тарас Случик.

Під час засідання члени робочої групи обговорили терміни розробки та впровадження геоінформаційної системи, процедуру збору даних у виконавчих органах міської ради тощо.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.