Четвер, 25 Квітня, 2024

Історія створення головної спортивної арени в Хмельницькому

Хмельницький — красиве, затишне, розвинуте місто. Для тисячі хмельничан — це найкраще місто у світі. Кожна вуличка, кожна будівля обласного центру має свою історію, свої спогади. Але чи знають хмельничани, як були створені будинки, об’єкти інфраструктури? Сьогодні ми перегорнемо сторінки історії та поговоримо про місцевий стадіон. Докладніше про те, як був створений спорткомплекс “Поділля” читайте на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.

Як створювався перший стадіон у Проскурові 

Історія головної спортивної арени в Хмельницькому розпочалася у 20-х роках минулого століття. Спорт набував все більшої популярності в ті часи, тому вирішили побудувати в місті стадіон. А точніше місцевий іподром переобладнати, який був розташований напроти сучасного парку імені Івана Франка. 

Іподром  нагадував величезний пустир. У деяких місцях локації стояла вода, ріс очерет та навіть водилися дикі качки. За облаштування стадіону взялася місцева молодь. Вони осушували ділянку, підсипали ґрунт. Також були облаштовані лавки, дерев’яний навіс для глядачів. Були обладнані волейбольний, баскетбольний майданчик, локація для легкоатлетів. І в 1927 році відкрили перший у місті Проскурів спортивний стадіон. 

Стадіон не пустував, адже тут систематично проводилися змагання, футбольні матчі. 

Нова спортивна арена в місті 

У 1930-х роках вирішили побудувати новий стадіон. Локацію обрали біля будинків офіцерського складу. Спортивну арену планували здати в експлуатацію в 1942 році, проте Друга світова війна завадила цьому. 

Відновили будівництво стадіону в 1950 році. Участь в облаштуванні спортивної арени брали трудові колективи, установи, організації. Містяни облаштовували трибуни, центральний вхід, встановлювали огорожу, вирівнювали футбольне поле. В результаті, будівництво завершили через півтора місяця і 16 травня 1950 року відбулося урочисте відкриття стадіону.  

Через десять років  — нові випробування. Річ у тім, що Хмельницька футбольна команда «Динамо» одержала статус майстрів та право виступати в чемпіонатах СРСР. Проте міський стадіон не відповідав вимогам проведення матчів. Стадіон почали негайно перебудовувати. За три місяці облаштували нові залізобетонні трибуни, з’явився медпункт, роздягальні, душові, сауна. Знову допомагала громадськість міста. Допомагати облаштовувати стадіон приходили робітники, студенти, школярі. В результаті, 24 квітня 1960 року хмельницькі динамівці зустрічали противника на своєму полі.

У 1978 році стадіон отримав назву “Поділля”.

Стадіон за часів незалежності України

З 1990 років головна спортивна арена Хмельницького переходила з рук в руки. Відповідно змінювалися господарі, власники, орендарі, які не бажали покращувати стан стадіону. Споруда з часом почала руйнуватися. На початку 2000-х років спортарена перейшла в комунальну власність. Колишній мер Хмельницького Михайло Чекман ініціював реконструкцію стадіону. Була оновлена центральна трибуна, збудовано споруду для адміністративно-господарських приміщень, офісів, торговельних закладів.

З 2016 року — чергова рекомендація стадіону. Був відновлений футбольний клуб “Поділля, відбуваються чемпіонати міста та області з легкої атлетики, матчі з регбі, тренується збірна України зі стрибків.

Також були відремонтовані приміщення для легкоатлетів, закупили додаткове обладнання для проведення футбольних матчів.

Ось така історія головної спортивної арени в Хмельницькому, яка не пустує, а виконує свої головні функції. 

Сподіваємося, наш матеріал був для вас пізнавальним і ви більше дізналися про рідне місто. А ви часто буваєте на міському стадіоні?

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.