Хмельничан штрафують за відсутність електронного квитка під час проїзду у тролейбусі. За місяць дії безготівкового проїзду у Хмельницькому контрольна служба виписала 64 штрафи. Сума одного становить 240 гривень. Далі розповість про це детальніше khmelnytskyi-future.
Електронний квиток у хмельницьких тролейбусах
Нагадаємо, що з першого липня, у хмельницьких тролейбусах, почали діяти нові правила проїзду. Повний перехід на електронний квиток у комунальному транспорті планували запровадити ще з 1 травня, але цього не сталося. Згодом перехід на безготівковий проїзд перенесли на 1 червня, але й тоді його відтермінували. А вже з початку цього місяця пасажири тролейбусу можуть розрахуватися лише електронним квитком або банківською карткою. Скористатися готівкою для оплати проїзду вже не можна. Придбати електронні квитки можна в одній з понад 30 точок продажу, які розташовані по всьому місту: на зупинках громадського транспорту та у кіосках продажу преси. Вартість е-квитка підвищили до 60 гривень. Раніше він коштував 40 гривень. Наразі у продажу є понад 5 тисяч карток. Поповнити електронний квиток можна кількома способами: через IBOX, термінали City24, на сайті компанії “ГЕРЦ”.
Штрафи за відсутність електронного квитка у тролейбусі
Контролери перевіряють, чи провалідований квиток у пасажирів тролейбуса. Одна зміна контролера триває вісім годин. За цей час контролери перевіряють не менше 35 тролейбусів. За чотири тижні дії безготівкової оплати за проїзд у тролейбусах оштрафували 64 пасажири. Деяким дають усне попередження, а декого штрафують. Нагадаємо, що сума штрафу становить 240 гривень. Натомість в “Електротрансі” розповідають, що порушників насправді більше. В першу чергу, з ними проводять роз’яснювальну роботу. Про це йдеться в сюжеті МТРК “Місто”.
Заступниця директора КП “Електротранс” Наталія Свистун розповідає, що перша частина – це адміністративний штраф 120 гривень. Він оформляється відповідно до Постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення передбачене абз. 4 ст. 135 КУпАП. Порушник отримує квитанцію про стягнення штрафу у розмірі 120 гривень за проїзд або провезення багажу без оплати в міському транспорті.
Наталія Свистун додає, що друга частина штрафу становить 120 гривень і складається з обов’язкового придбання електронного квитка за підвищеним тарифом у двадцятикратному розмірі.
Порушник може оплатити штраф на місці готівкою або безконтактною банківською карткою. Якщо ж він відмовиться це зробити, то у такому разі контролери викличуть поліцію.
Працівники “Електротрансу” закликають хмельничан вчасно оплачувати проїзд у тролейбусі, прикладати електронний квиток до валідатора, користуватися QR-кодом, який розміщений у транспорті або сплачувати за допомогою терміналу у кабіні водія. Водії тролейбусів кажуть, що спосіб оплати за проїзд через термінал найбільш популярний серед молоді.