Вівторок, 16 Квітня, 2024

Як хмельничанам виїхати за кордон

Після 24 лютого наше життя змінилося на “до” і “після”. В Україні не один тиждень триває повномасштабна війна і тому багато українців, в тому числі, і хмельничани виїхали за кордон. Поки що в Хмельницькому відносно тихо і тому багато внутрішніх переселенців зупиняються у Хмельницькій області. Якщо писати мовою статистики, то у обласному центрі зареєстровано понад 21 тисяча українців, які приїхали з окупованих територій. Та навіть багато  хмельничан планує виїхати. Як це зробити, читайте на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.

Куди їдуть хмельничани 

Багато хмельничан вже виїхали за територію України у більш безпечні країни. Точних цифр скільки виїхало жителів Хмельницької області поки невідомо. Проте за офіційними даними ООН загалом з України виїхало понад 2.5 мільйони українців. Деякі експерти зазначають, що ці дані значно применшенні. Адже лише така кількість українців, за неофіційними даними, виїхала до сусідньої Польщі. 

Загалом, найпопулярнішими країнами для українських біженців стали Польща, Угорщина, Словаччина, Молдова, Румунія, Росія, Білорусів. 

Потрібно зазначити, що Єврокомісія виділила 100 мільйонів євро для допомоги українським переселенцям. Ці кошти йдуть на продукти, воду, одяг та намети для українців, які тікали від війни. 

Що потрібно для перетину кордону

Перетин кордону для українців значно спрощено. Які документи необхідні:

  • Паспорт внутрішній або закордонний. 
  • Свідоцтво про народження дитини.
  • Медична документація при наявності.

Потрібно зазначити, що для виїзду за кордон не потрібен дозвіл двох батьків. Крім того, дитина може перетнути кордон навіть без батьків, у супроводі інших дорослих. Проте має бути довіреність на особу, яка супроводжує. Перетнути кордон можуть також домашні тварини без ветеринарного паспорта.

Додамо, що усі пункти пропуску на західному кордоні працюють цілодобово. Також є інформація, що пасажиропотік трішки зменшився в порівнянні з іншими днями. Відповідно зменшується кількість годин очікування у чергах. Крім того, багато українців повертаються назад до України. Особливо багато перетинають кордон чоловіки, які планують захищати Батьківщину зі зброєю в руках.

Хто може виїхати

80% переселенців (з України в країни ЄС) — це жінки та діти. Під час воєнного стану забороняється перетинати кордон чоловікам віком від 18 до 60 років. Проте є винятки: 

  • Якщо на утриманні в чоловіка троє і більше неповнолітніх дітей.
  • Якщо чоловік самостійно утримує дитину віком до 18 років.
  • Якщо чоловік має на утриманні дитину з інвалідністю.
  • Чоловік є опікуном чи усиновлювачем. 
  • При наявності висновку військово-лікарської комісії.
  • Наявність посвідчення про відстрочку від призову.

Сподіваємося, наш матеріал був для вас корисним та пізнавальним і ви зробили відповідні висновки.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.