Неділя, 13 Жовтня, 2024

Ситуація з пальним в Хмельницькій області та країні

З початку війни ситуація з пальним в Хмельницькій області та країні — напружена. Вже 24 лютого були величезні черги до заправок. На АЗС ще два місяці тому був ліміт та заправляли по 20 літрів пального. Як ситуація виглядає сьогодні. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua

Дефіцит пального 

Ціни на пальне ростуть щодня. Дизель вже давно перетнув позначку 40 гривень, бензин трішки дешевший, але також суттєво б’є по кишені хмельничан. Але разом із високою ціною подоляни відчувають дефіцит пального. Особливо, це стосується дизпалива. Величезні черги з автівок вишукувалися до багатьох АЗС. Люди стоять у черзі по кілька годин аби заправити залізного коня. Але заправити повний бак це велика розкіш. І справа навіть не в грошах. На заправках дають по 10-20 літрів пального, а є й АЗС де і по 5 літрів. 

Думка міського голови

Очільник Хмельницького Олександр Симчишин з посиланням на сайт “Всім” просить хмельничан утриматися від пересування на приватних автомобілях. За словами мера перевагу для заправки варто надавати комунальному транспорту. Адже хмельницькі перевізники і так мають збої через дефіцит дизпалива. Тому якщо бачите в черзі до АЗС комунальний транспорт, пропустіть ці автівки.  Крім того Олександр Симчишин зазначив, що ситуація буде тільки ускладнюватися. 

Проблема з паливно-мастильними матеріалами не лише у Хмельницькій області, а й в інших регіонах. Киян також закликали не пересуватися без нагальної потреби містом. Адже пальне необхідне військовим, поліції, ДСНС, каретам швидкої допомоги. Саме тому оператори АЗС тримають недоторканий запас палива для цих категорій критичної інфраструктури.

До війни пальне отримували з Росії та Білорусі 

До 24 лютого пальне в Україні отримували з Росії, Білорусі та морським шляхом. Зрозуміло, що всі ці три варіанти зараз нашій державі недоступні. У березні місяці українці не сильно відчували дефіцит палива через роботу Кременчуцького нафтопереробного заводу. Але окупанти ракетними обстрілами зупинили роботу підприємства. Також дефіцит виник через те, що Росія завдавала нищівних ударів по паливній інфраструктурі країни. Саме тому Україні залишається постачати пальне з країн Європейського союзу.

Українські чиновники зазначають, що найближчими днями проблема з дефіцитом пального має вирішитися. Але натомість зросте вартість нафтопродуктів. Проте наголошують, що здорожчання буде незначним. 

Потрібно зазначити, що деякі експерти зазначають, що ситуація на АЗС з паливом створена штучно. Її створють учасники ринку, які хочуть отримувати надприбутки під час війни.

Сподіваємося, наш матеріал був для вас пізнавальним і ви зробили відповідні висновки. А яка ваша думка щодо ситуації з пальним в Хмельницькому та країні? Чи плануєте пересісти на громадський транспорт? Чекаємо на ваші коментарі у соціальних мережах.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.