Третій місяць в Україні триває війна і ми адаптовуємося до нових умов життя. Українці непереможний народ і це ми демонструємо всьому світу. Окупанти дивувалися, що у нас в селах є асфальтне покриття, сучасна техніка, гаджети тощо. Але хмельничани пішли ще далі та почали встановлювати Wi-Fi в бомбосховищах. Сьогодні ми поговоримо про особливості укриттів в Хмельницькому. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.
Більше 100 сховищ мають Wi-Fi
Будемо відвертими – до війни українці були не готовими і коли почалися активні бойові дії, то розпочали активно шукати надійні укриття, бомбосховища. У Хмельницькому нараховано понад 800 укриттів, які хмельничани використовують під час повітряних тривог.
У обласному центрі було створено групу провайдерів, які відгукнулися на ініціативу влади, та допомогли облаштувати бомбосховища. На волонтерських засадах популярні місцеві провайдери встановили відповідне устаткування в укриттях житлових будинках та комунальних установах. Вже більше 100 бомбосховищ в місті мають Wi-Fi і хмельничани мають можливість спілкуватися та навіть працювати під час повітряних тривог.
Ми нагадаємо, що в одному з бомбосховищ організовують також психоемоційні тренінги. Режисер хмельницького Центру національного виховання молоді Володимир Павловський намагається бути корисним хмельничанам, які знаходяться в укритті. Його вправи допомагають позбутися паніки, тривоги, зняти втому та напругу.
Чим себе зайняти в укритті
У Хмельницькому відносно тихо, тому наш регіон знаходиться в тилу, але сигнали сирен ми чуємо систематично. Саме тому місцева влада, пересічні хмельничани від початку війни почали активно облаштовувати укриття. Чим можна зайнятися в бомбосховищі?
- Читання. В укритті можна приділити час читанню, але не переглядайте в черговий раз новини, а читайте художню літературу, професійну. В Україні є багато безкоштовних платформ з електронними книгами, тому можете скористатися моментом.
- Робота. Якщо ваше укриття обладнане інтернетом, то можна взяти ноутбук, планшет та почати працювати.
- Дозвілля. Людина не може постійно жити у стресі. Ми віримо, що скоро у нашій країні настане мир, тому потрібно адаптуватися до ситуації. Запропонуйте цікаві ігри дітям: складайте пазли, читайте книги тощо. Деякі хмельничани навіть організували дитячий куточок для малюків. Намагайтеся не зациклюватися на війні, адже це впливає на ваш психоемоційний стан та вашої дитини.
- Спілкування. Повітряна тривога – це чудова нагода поспілкуватися з сусідами, розповісти про себе, свій життєвий шлях, цікаві історії.
- Гаджети. В укритті можна включити пізнавальний фільм чи телепередачу та всі гуртом подивитися. Більшість дивляться відео через телефон, але можна взяти ноутбук або, якщо є відповідна техніка, вивести зображення на великий екран.