24 лютого 2022 року життя українців змінилося докорінно. Ми нарешті зрозуміли фразу літніх людей: “Головне аби не було війни”. Третій місяць Україна живе у війні. Всі втомилися, хочуть повернутися до мирного життя. Хмельниччина знаходиться в тилу і подоляни не відчувають всіх жахіть війни. Саме тому до нас приїжджає багато українців, які вимушені були покинути свої домівки. Волонтери, небайдужі хмельничани допомагають вимушеним переселенцям хто чим може. Крім волонтерів держава має надати переселенцям допомогу: дві тисячі гривень дорослим та три тисячі гривень – дітям. Але не всі внутрішньо переміщені особи отримали гроші. Чому? Дізнайтеся більше на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.
Переселенці витратили всі заощадження
У обласний центр приїхало понад 30 тисяч переселенців. Ренат Джурик один із них. Він приїхав у Хмельницький з Херсонської області разом з родиною. За словами чоловіка з посиланням на “Суспільне” виїхали з рідного села Чаплинки 26 лютого. Їхали невідомо куди, в машину поспіхом взяли все необхідне. Все майно залишилося в Херсонскій області. Але повертатися з сім’єю нікуди.
Ренат зізнається, що в Хмельницькому їм пощастило з житлом. З його родини господарі плату не беруть. Але і компенсація від держави власнику квартири не надходить. Документи всі подали. Не надходить допомога Ренату та членам його родини від держави: дві тисячі гривень на дорослого та три тисячі гривень на дітей.
Ренат скаржиться, що вже все продали, включаючи старі “Жигулі”. Роботу з дружиною у новому місті знайти не можуть. У планах чоловіка – поїхати на південь, у Одеську область. Ренат сподівається, що влітку у цьому регіоні вдасться щось заробити.
16 тисяч переселенців вже отримали виплати
У міському управлінні соцзахисту зазначають, що вже звернулося понад 30 тисяч вимушених переселенців. І 16 тисяч громадян вже отримали виплати. Решту переселенців також мають отримати кошти. Адже всі заявки будуть опрацьовані до 20 травня. Крім того, у Міністерстві соціальної політики є інформація, що кошти для виплати допомоги є в повному обсязі. Відповідно переживати не потрібно, адже кошти будуть виплачені всім заявникам.
Також в управлінні соцзахисту зазначають, що якщо ситуація з грошима критична, то можна взяти талони на безкоштовне гаряче харчування.
Додамо, що з травня місяця змінені умови виплат для вимушених переселенців. З 1 травня грошова допомога надається тим особам, які приїхали з територій де ведуться бойові дії, а також окупованих регіонів. Також на допомогу можуть розраховувати українці у випадку зруйнованого житла або якщо воно не придатне для проживання. Такі особи мають подати відповідну заяву на відшкодування витрат.
Сподіваємося наш матеріал був для вас пізнавальним і ви зробили відповідні висновки. Мирного неба всім над головою та швидкої перемоги!