П’ятниця, 20 Вересня, 2024

У Хмельницькому вулиця Генерала Карбишева отримала нову назву

Вчора, 17 лютого, під час чергової сесії Хмельницької міської ради, депутати проголосували за перейменування вулиці Генерала Карбишева у мікрорайоні Книжківці. Далі розповість про це детальніше khmelnytskyi-future.

Перейменування вулиці Генерала Карбишева

Вчора, 17 лютого, під час четвертої сесії Хмельницької міської ради, було розглянуто майже 90 питань порядку денного. Серед них – перейменування вулиці, яка носить ім’я Героя Радянського Союзу – Генерала Карбишева. Вона знаходиться у мікрорайоні Книжківці. Ім’я Генерала Карбишева вулиця отримала ще у 1981 році. До цього назви у вулиці не було жодної. Тепер вона називатиметься «Вулиця Пилипа Орлика». Нагадаємо, що топонімічна комісія погодила перейменування цієї вулиці ще п’ять років тому. Однак нову назву вулиця отримала лише вчора. Відповідні зміни внесуть до Переліку площ, проспектів, вулиць, провулків, проїздів, сквері, бульварів, парків, розташованих на території міста Хмельницького. Цей Перелік був затверджений у квітні 2018 року.

Дмитро Карбишев

Дмитро Михайлович Карбишев народився 26 жовтня 1880 року, в Росії. Був російським і радянським військовим, генерал-лейтенантом інженерних військ. Дмитро Карбишев три роки перебував у німецьких концтаборах. Карбишев помер 18 лютого 1945 року у концтаборі Маутгаузен. 16 серпня 1946 року Карбишев посмертно отримав звання Героя Радянського Союзу.

Пилип Орлик

Пилип Орлик народився 21 жовтня 1672 року у селі Косуті Ошмянського повіту на Віленщині. Він був українським політичним, державним і військовим діячем. Пилип Орлик був чесною, щирою та висококультурною особистістю. Його постать займає значне місце в історії України. Пилип Орлик вважав, що Україна повинна бути сильною та незалежною державою. Протягом 1702-1709 років він перебував на посаді Генерального писаря і був довіреною особою Івана Мазепи. З 1710 по 1742 роки Пилип Орлик був Гетьманом Війська Запорозького у вигнанні. У 1710 році він став одним із авторів документу «Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорозького». Цей документ пізніше отримав назву Конституція Пилипа Орлика. Історики вважають її першою Конституцією в Україні та в Європі. Пилип Орлик помер 24 травня 1742 року, у Молдавії.

Декомунізація у Хмельницькому

Нагадаємо, що повноцінно декомунізація у Хмельницькому стартувала у травні 2015 року. Тоді набув чинності Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Протягом цього часу у нашому місті перейменували багато вулиць, а також прибрали радянську символіку з фасадів будівель. Зокрема, перейменувати вулицю Маршала Рибалка на Степана Бандери, вулицю Миколи Ватутіна перейменували на вулицю Сіцінського. Хмельничани неоднозначно ставляться до такого перейменування. Декому важко звикнути до нових назв вулиць і хтось досі вживає старі назви. Дехто навпаки вважає такі зміни назв вулиць необхідним викликом сучасності. Оскільки неприпустимо, щоб вулиці міста досі носили імена радянських діячів, військових і тому подібне.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.