П’ятниця, 14 Червня, 2024

Капремонт вулиці Західно-Окружної: що планують зробити

Хмельницька мiська рада звернула увагу на стан вулиці Західно-Окружної і прийняла рішення про необхідність її капітального ремонту. 6 грудня працівники управління комунальної інфраструктури замовили робочий проєкт капремонту дорожнього покриття вулиці  за 647,5 тис. гривень. Далі на khmelnytskyi-future.

В чому полягатиме ремонт

Компанія “Поділля Проект Груп” (Вінниця), яка стала переможцем тендеру, має виконати геодезичні, проєктні та геологічні роботи в грудні 2021-березні 2022 р. Після цього проєкт направлять на експертизу, пише “НГП”.

В ході капітального ремонту Західно-Окружної вулиці: 

  • відремонтують дорожнє покриття, а також мости та шляхопроводи, 
  • оновлять зупинки громадського транспорту;
  • створять кільцеву розв’язку в місці примикання Західно-Окружної до проспекту Миру;
  • розширять дорожнє полотно;
  • влаштують додаткову смугу руху на підйом від перехресть з вул. Степанкова до вул. Качинського;
  • прокладуть велодоріжки та тротуари, зручні для маломобільних людей;
  • нанесуть вертакльну та горизонтальну розмітки;
  • встановлять бортові камені, огородження та дорожні знаки;
  • зроблять водовідведення та освітлення. 

Західна магістраль міста

Автомобільна дорога по вулиці Західно-Окружній має протяжність 6,20 км. Вона є магістральною вулицею, яка має загальноміське значення. Її приблизна розрахункова вартість становить 106 млн грн.

До відома, Західно-Окружна вулиця вважається об’їзною магістраллю, яка пролягає по західній околиці Хмельницького, звідки походить її назва. Вона з’єднує проспект Миру та виїзд на Шепетівку і Вінницю і виїзд на Львів і Тернопіль. Вулиця частково охоплює територію приватних будинків біля “Катіону” і мікрорайону Гречани. 

Мости та шляхопроводи 

На Західно-Окружній розташований найдовший шляхопровід міста протяжністю більше 200 м. Він пролягає над залізничними коліями станції Гречани. Під ним є заїзд на вул. Волочиську. 

Тут також є міст, який з’єднує береги ріки Південний Буг, шляхопроводи через вулиці Вокзальну, Курчатова, над залізницею, станційними коліями. Туту також хотіли створити ще один шляхопровід над вулицею Північною, та через економію його поставили на другу чергу робіт.

Костел Святої Анни 

Костел Святої Анни був головним храмом хмельницьких римо-католиків. Протягом XVIII—першої половини ХХ ст він знаходився по вулиці Староміській, де зараз розташована школа № 1. Та після того, як у 1936 р. він був закритий, а у 1938 р. висаджений у повітря вибухівкою, польська громада залишилась з єдиною капличкою. Ці часи були відзначені масовим закриттям храмів на Поділлі та арештами і розстірлами священиків і активних прихожан. 

Вціліла капличка у 1925 р. знаходилась на кладовищі села Гречани. Через деякий час на її місці звели костел, який назвали на честь Святої Анни. Вона була покровителькою костелу, зруйнованого у 1936 р. До середини 90-х років ХХ століття він був єдиним костелом Хмельницького та користувався великою популярністю серед мешканців Гречан і прилеглого села Малиничі. Нині богослужіння тут проводяться українською та польською мовами. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.