Середа, 9 Жовтня, 2024

Хмельничанин просить повернути історичну назву вулиці Курчатова 

Чергове звернення на сайті місцевих петицій Хмельницької міської ради з’явилося від хмельничанина, який просить повернути історичну назву вулиці Курчатова. Які аргументи наводить автор петиції дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.

Курчатов Ігор Васильович — відомий вчений

Хмельничанин Макогончук Дмитро Сергійович 24 січня створив петицію із проханням повернути історичну назву вулиці Курчатова, що знаходиться у мікрорайоні Гречани. Чоловік зазначає, що на цій вулиці виросло не одне покоління, а Курчатов — це вчений і фізик. У зверненні зазначено, що Ігор Курчатов не винний у тому, що народився у Радянському союзі. Проте він заслуговує на повагу та є прикладом для молоді. Адже саме Курчатов положив основу для використання атомної енергії у мирних цілях та був одним із тих хто створив першу атомну станцію. Автор петиції не розуміє чому відкриття в науці стало ганебним для нашої країни. 

До закінчення збору підписів залишилося 74 дні, тому хто підтримує ініціативу хмельничанина може проголосувати за посиланням. Нагадаємо, що аби звернення розглянули у владних кабінетах воно має набрати 500 голосів. Станом на 9 лютого за петицію щодо повернення історичної назви вулиці Курчатова проголосувало всього лише 14 осіб. 

Вулиця Шухевича чи Курчатова

20 жовтня 2021 року на сесії Хмельницької міської ради було прийнято рішення переіменувати 22 вулиці. У списку було переіменування вулиці та провулку Курчатова на вулицю і провулок Романа Шухевича відповідно. 

Потрібно зазначити, що вулиця Шухевича (Курчатова) є головною вулицею у мікрорайоні Гречани. Вона бере свій початок із вулиці Проскурівського підпілля і пролягає до західної околиці міста. Вулиця була сформована у середині 60-х років. Зараз на ній розташовані підприємства, магазини, заклади освіти і культури.

Як писалося вище — Ігор Курчатов відомий своїми науковими відкриттями.  Вчений народився в Башкирії, проте дитинство та юність пройшли у Криму. Ім’я відомого радянського фізика пов’язують із атомом. Адже Ігор Курчатов спільно з співробітниками виявив ядерну ізомерію, розробив протимінний захист кораблів, створено перший в Європі ядерний реактор. Крім цього, за допомогою вченого було створено першу в Радянському союзі ядерну бомбу та першу у світі термоядерну бомбу. Ігором Курчатова був заснований Інститут атомної енергії. 

Що стосується Романа Шухевича, то це не менш відома постать. Це, в першу чергу, український політик і державний діяч. Шухевич був головнокомандувачем Української повстанської армії. У 2007 році Роману Шухевича посмертно присвоєно звання Героя України.

А ви підтримуєте петицію хмельничанина щодо повернення історичної назви вулиці Курчатова? Яка ваша думка щодо переіменування вулиць? Чекаємо на ваші коментарі у соціальних мережах. Нам важлива ваша думка.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.