На вулиці весна, а в душі українців досі зима. Адже рідна країна переживає складний період: майже три місяці триває війна. Хмельницький знаходиться в тилу, у нас відносно тихо, тому багато переселенців переїжджають у нашу область. Сьогодні ми поговоримо про те, як влада міста, волонтери, небайдужі хмельничани допомагають внутрішньо переміщеним особам. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.
Понад 40 тисяч вимушених переселенців переїхали у Хмельницький
Хмельниччина почала приймати вимушених переселенців з перших днів війни. Практично щодня до обласного центру прибуває тисяча українців з Бучі, Ірпеня, Гостомеля, Чернігова, Харькова, Маріуполя, Одеси, Чернігова. Хтось залишається у місті, а інші — мандрують далі. Якщо писати мовою статистики, то за весь період війни й обласний центр прийняв близько 175 тисяч вимушених переселенців. А ось понад 40 тисяч гостей вирішили залишитися у місті над Бугом.
За інформацією міського голови Хмельницького Олександра Симчишина з посиланням на сайт “Є” понад 60 тисяч переселенців отримали різні набори, в тому, числі харчові. А понад 140 тисяч осіб різні види допомоги. Крім того, у нашому місті переселенці мають змогу отримати безкоштовні обіди. Людям видають талони на харчування і ними вже скористалися понад 30 тисяч громадян.
За словами, мера у Хмельницькому працюють центри видачі одягу, який роздають не лише внутрішньо переміщеним особам, а й хмельничанам, які цього потребують. За весь період війни центри одягу відвідали близько 44 тисяч громадян.
Нагадаємо, що у Хмельницькому організовано багато безкоштовних курсових для переселенців: курси з вивчення української мови, англійської, заняття з ІТ, курси з історії України.
Допомога підприємствам
До Хмельницького та області переїхали не лише українці, а й цілі підприємства. Скористалися програмою “Евакуація виробничих потужностей” та переїхало до Хмельницької області 45 підприємств. Це в основному підприємства з Києва, Харькова, Дніпра. На даний момент в регіоні працює 7 підприємств.
Нагадаємо, що в Городоцькій територіальній громаді переїхало два підприємства. Одне з них виробляє безбілкові макарони та гречку. Ця продукція необхідна для тих людей, які дотримуються безбілкової дієти. Чиновники зазначають, що така тенденція позитивно впливає на економіку регіону. Адже це не лише робочі місця, а й надходження до місцевих бюджетів.
Війна – це завжди страшно, тривожно, зі сльозами на очах. Всі українці хочуть лише одного – миру. Зруйновані населені пункти, об’єкти інфраструктури, знищене мирне населення. Це однозначно геноцид українського народу. Але ми всі сподіваємося на перемогу і тоді ми все неодмінно відбудуємо. А поки що будемо розвивати економіку у Хмельницькій області.
Сподіваємося, наш матеріал був для вас корисним і ви зробили відповідні висновки.