П’ятниця, 20 Вересня, 2024

Волонтерська платформа “Dopomoga” – як функціонує ініціатива створена хмельницькими ІТ-спеціалістами?

Волонтерство в Україні – це, без перебільшення, феномен. Вражає, як по-новому він розкрився у складний для держави і суспільства час. Волонтери докладають надзвичайних зусиль задля перемоги і роблять, здавалося б, неможливе. Водночас з масштабуванням волонтерського руху з’явилась і ціла низка викликів. Деякі нормативні механізми є недостатніми та потребують уточнення, інші – навпаки вимагають дерегуляції. Також важливим моментом є прозорість благодійних зборів. Тож хмельницькі ІТ-спеціалісти з різних компаній зібрались разом та створили сайт, який допомагає волонтерам проводити збори коштів. Проєкт отримав назву “Dopomoga”. Головним завданням для ІТ-спеціалістів було створення майданчика, який допоможе людям, які не є медійними персонами, збирати гроші на закриття різних потреб. Ще однією його метою створення є підвищення безпеки проведення зборів коштів. Платформа “Dopomoga” розроблялася для українців, проте нею можуть користуватися й волонтери чи благодійники за кордоном. Далі на khmelnytskyi-future

Для кого створена платформа “Dopomoga”?

Нова розробка хмельницьких айтівців — благодійна платформа “Dopomoga” створена насамперед для  волонтерів, які самостійно прагнуть допомогти військовим. Адже якщо порівняти волонтера з великим фондом, то у великого фонду є багато ресурсів, партнерств, зв’язків та велика соціальна мережа людей. Вони закривають збори максимально швидко та ефективно. Тож організатори хотіли дати те, що є у великих фондів – маленьким волонтерам, які збирають на теж важливі потреби, просто не такі великі суми. Адже десятки волонтерських зборів на автівки, рації, одяг розкидані у різних соціальних мережах – Телеграм, Інстаграм. Тож ця платформа допомагає людям проводити збори легше, простіше та безпечніше. Також на сайті допомогти зі зборами можна не лише грошима, а й активностями. Адже користувачі можуть поширювати платформу зі зборами у різних соціальних мережах. А для активних громадян діють бонуси, які вони можуть використовувати на закриття волонтерських потреб, а також відбуваються розіграші подарунків від партнерів. На першому етапі запуску сайту організатори додавали інформацію про збори, які самі знаходили у соціальних мережах. А далі підʼєдналися сотні небайдужих. 

Як вдалось створити прозорий майданчик для благодійних зборів коштів? 

Благодійну платформу “Dopomoga” хмельницькі айтівці розробляли з власної ініціативи у вихідні чи після роботи. Уся команда працювала на волонтерських засадах. У створенні сайту протягом двох днів взяли участь понад десять людей – програмісти, дизайнери, спеціалісти з комунікацій. Дизайн платформи створили максимально простий та зрозумілий для використання. Таким чином ІТ-спеціалісти залучили більшу кількість людей, яким легко зорієнтуватися та зареєструвати інформацію про збір, а не шукати блогерів чи різні громадські організації. Також збори, які закриті саме через сайт хмельницьких ІТ-спеціалістів, покращують звітність та відкритість. Однією з особливостей платформи є те, що вона сигналізує, якщо хтось зняв частину коштів з “монобанки” саме під час збору. Система це робить автоматично. До прикладу, волонтер організував збір. Люди донатять йому кошти, які організатор збору вирішив зняти. У такому випадку система відстежує та показує, якщо баланс на “банці” змінився. Така система збільшує довіру до зборів коштів. На платформі усі волонтери отримують можливість поширити інформацію про збір коштів на широкий загал, а благодійники — перевірити, як поповнюється будь-який рахунок і скільки коштів з нього знімали.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.