Вівторок, 19 Березня, 2024

Куди планують поселяти переселенців 

Ось уже майже два місяці в Україні триває війна, а українці героїчно захищають свою землю. За цей час ми пережили багато втрат, болю, розчарування, виплакали море сліз, але не здалися. ЗСУ тримають оборону та дають гідну відсіч ворогу. Поки Маріуполь, Харків, Херсон, Миколаїв чинять опір Хмельницький знаходиться в тилу. Хмельничани не сидять склавши руки, а намагаються допомогти військовим, переселенцям. Дехто допомагає фінансово, транспортом, є такі, які посилюють людей з окупованих територій, приносять одяг, їжу. Також багато хмельницьких підприємців створили центри допомоги для переселенців де вони можуть оселитися та знайти підтримку. Але люди не можуть постійно жити у ресторанах та спортивних залах. Тому влада має декілька варіантів, як забезпечити вимушених переселенців житлом. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.

Понад 30 тисяч переселенців приїхали у Хмельницький

З початку війни обласний центр щодня приймає тисячі переселенців. В основному, це люди з Бучі, Ірпеня, Гостомеля, Маріуполя, Чернігова, Сум, Харькова. Багато хто орендував житло, але є й такі, які живуть у центрах допомоги створені у ресторанах, кінотеатрах, навчальних закладах, спортзалах тощо. Але зрозуміло, що люди не можуть постійно жити в таких умовах. Адже війна невідомо коли закінчиться. Тому уряд розглядає декілька проєктів будівництва житла для вимушених переселенців.

Як інформує очільник міста Олександр Симчишин з посиланням на сайт “Всім” першим є проєкт викупу житла за державні кошти. Суть проєкту полягає у тому, що держава у  забудовників купує житло для людей, які зовсім втратили житло або якщо їхня нерухомість знаходиться на окупованих територіях. 

Також розглядають проєкт — будівництво багатоповерхових будинків економ-класу. Це невеликі за площею однокімнатні квартири у 35 квадратних метри. 

Будівництво модульних будинків — це третій проєкт, який, за словами мера, не дуже підходить для нашого обласного центру. Справа в тому, що розташувати модульні будинки на території міста буде проблемно, адже у Хмельницькому велика кількість новобудов, які й так ростуть немов гриби після дощу. А якщо будувати будинки за межами міста, то можуть виникнути питання з комунікацією, електроенергією. 

Плани української влади

За словами Кирила Тимошенко, заступника голови Офісу Президента будівництва житла для переселенців є пріоритетним завданням. І у планах будівництво не мобільних споруд, а нормальних будинків у яких буде комфортно проживати. Це будуть, як однокімнатні, так і двокімнатні, трикімнатні квартири. Після відновлення будинків переселенців у їхніх рідних містах, вони повернуться додому. Що стосується новозбудованого житла, то квартири віддадуть військовим або тим хто стояв у черзі.

Посадовець інформує, що перші квартири в Україні для переселенців планують збудувати впродовж 3-4 місяців.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.