Неділя, 21 Липня, 2024

Альтернативна енергетика в Хмельницькій області

Електроенергія — це невід’ємна частина нашого життя. З енергетикою пов’язано все: робота, побут, навчання, бізнес, дозвілля. Важко уявити сучасний ритм життя без цієї важливої галузі. Але з часом людство почало шукати альтернативні джерела енергії аби економити природні ресурси. Альтернативні джерела енергії — це ті, які постійно існують (або з’являються) у навколишньому середовищі. Сьогодні ми поговоримо як розвивається альтернативна енергетика у Хмельницькій області та яка користь від неї.  Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.

Енергія сонця і не тільки

У 80-х роках минулого століття у Нетішині запрацював перший блок Хмельницької атомної електростанції. АЕС почала поступово розвиватися, проте після аварії на Чорнобильській станції до атома почали ставитися з обережністю. Саме тому все більше підприємців, бізнесменів та пересічних громадян почали звертати увагу на альтернативну енергетику. У нашому регіоні почали з’являтися сонячні електростанції, гідроелектростанції, вітроенергетика.

Наведемо лише кілька об’єднаних територіальних громад, які розвивають альтернативну енергетику:

  • Дунаєвецька міська ОТГ, Ярмолинецька селищна ОТГ — функціонують сонячні електростанції.
  • Старокостянтинівська селищна ОТГ — планується будівництво сонячної електростанції потужністю 50 Мвт. 
  • Чемеровецька селищна ОТГ — знаходиться на шляху будівництва сонячної електростанції, яка буде виробляти 10 мВт в годину.
  • Лісогринівецька ОТГ — у планах зведення біогазової електростанції. 

Потрібно зазначити, що створення електростанцій на території об’єднаних територіальних громад області це не лише розвиток місцевої інфраструктури, зеленого туризму, а й створення нових робочих місць. 

Якщо писати мовою статистики, то на початоку 2021 року у Хмельницькій області працювало понад 30 ГЕС і понад 70 СЕС. Загальна потужність альтернативних електростанцій становила близько 335 ГВт.

Хмельниччина має сприятливий клімат

У нашому регіоні  більше всього встановлюють саме сонячні електростанції. Все тому, що Хмельницька область має сприятливий клімат. Цим користуються інвестори. До прикладу, у 2019 році у колишньому Кам’янець-Подільському районі відкрили другу за величиною сонячну електростанцію. Її потужність становить 64 мегават і може постачати електроенергію у третину домогосподарств Кам’янця (місто має близько 100 тисяч населення). Але найголовніше сонячна електростанція зменшить викиди вуглецю в країні на 67 тисяч тонн на рік.

Переваги альтернативної енергетики

Альтернативна енергетика має ряд переваг:

  • Невичерпність ресурсів. Людство почало шукати альтернативні джерела енергії через те, що газ, вугілля, нафта мають властивість закінчуватися. Чи може  закінчитися сонце або вітер? Однозначно ні. Їх запас не обмежений, тому цю енергію можна використовувати сотні років. 
  • Економія. У Хмельницькій області у приватних домогосподарствах встановлені сонячні батареї. Адже один об’єкт альтернативної енергетики окупиться через 3-5 років. Це надзвичайно вигідно, тому що пересічні громадяни мають змогу не лише задовольнити власні потреби в плані енергетики, а й продати електроенергію за “зеленим тарифом”.
  • Довгий термін експлуатації. Сонячні батареї чи інші електростанції експлуатуються близько 20 років, не потребують капітального ремонту.
  • Стабільність та автономність. Альтернативна енергетика не потребує постійного обслуговування. Також ви уникнете перебоїв з електропостачанням.
  • Інвестиція в майбутнє. Якщо плануєте продавати земельну ділянку чи будинок де встановлені сонячні батареї, то ринкова ціна їх значно зросте.

Альтернативна енергетика — це однозначно крок вперед, тому потрібно активно розвивати цю сферу. Сподіваємося, наш матеріал був для вас корисним і ви зробили відповідні висновки.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.