Четвер, 13 Червня, 2024

Історія розвитку енергетики у Хмельницькій області

Ви уявляєте сучасність без електроенергії? Якщо у місті трапляються перебої з електрикою, то світ “зупиняється”. І це зрозуміло, адже без світла неможливо працювати, готувати їсти, навчатися. Але блага цивілізації були доступні не завжди. Сьогодні ми поговоримо про історію розвитку енергетики у регіоні. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.

Локомотивні та водяні електростанції

Якщо писати про електрифікацію регіону, то найперше освітлення з’явилося у волино-польських панів, заможних людей таких як сім’я Потоцький, Орловських, Сангушків тощо. У них поступово почали з’являтися компактні локомотивні та водяні електростанції. Поступово освітлення було не лише в заможних господ. У кінці ХІХ століття локомотивні стації почали будувати на деяких цукрових та винокурних заводах області. Практично більшість заводів та фабрик мали такі електростанції. Але це був лише початок становлення електроенергії в регіоні.

Створення освітлення в регіоні

Не для кого не секрет, що губернським центром Подільської губернії було місто Кам’янець-Подільський, а не Проскурів. Саме тому локальне та централізоване освітлення з’явилося саме у стародавньому Кам’янці. Все почалося у далекому 1911 році. Саме 31 серпня було виділена територія для будівництва міської електростанції та внесені зміни до генерального плану міста. З цього часу розпочалася історія створення централізованого освітлення в місті. Але все не так просто, адже потрібно було взяти дозвіл на виготовлення проєктної документації у Санкт-Петербурзі, підписати договір з купцем Самуїлом Райсом та іншими підприємцями на облаштування електричного освітлення в місті. І ось у травні 1912 року був закладений фундамент для будинку електричної станції. У вересні цього року у місті було встановлено електричні стовпи та натягнуті електричні лінії. 

Історична подія у місті Кам’янець-Подільський сталася 25 грудня 1912 року. Саме цього дня було подано освітлення на Новий План, а через тиждень інші вулиці міста.

Розвиток енергетики в області

Розвиток енергетики у Кам’янці-Подільському дав інноваційний поштовх для становлення електричної напруги у інших населених пунктах сучасної Хмельницької області. До прикладу, у 1913 році електростанція запрацювала в Полонному, а через чотири роки у Славуті. Далі було створено електростанції в Проскурові, Новій Ушиці. 

 У 60-х роках минулого століття регіон починає активно розбудовуватися і Хмельницька область переходить на централізоване енергопостачання. У листопаді 1970 року було електрифіковано останнє село в області — село Кринцилів Городоцького району. 

У 1981 році на території краю розпочалося будівництво атомної електростанції. У 1987 році був введений в дію перший енергоблок, а також підготовлена територія для трьох блоків. Енергетика в Хмельницькій області активно розвивається та забезпечує населення та підприємства електроенергією понад сотні літ.

Розвиток енергетики в області тривав не один десяток років. І тими благами цивілізації, які у нас є, маємо завдячувати предкам. 

Важко уявити своє життя без сучасних гаджетів, побутової техніки. Все більше будинків опалюються за допомогою електричних котлів, обігрівачів. І якщо забрати у людства світло, то ми всі повернемося на сотні років назад. Зупиняться підприємства, заводи, фабрики, припинуть своє існування багато професій. Саме тому потрібно дбайливо ставитися до природних ресурсів, адже вони не безкінечні.

Сподіваємося, наш матеріал був для вас цікавим і ви більше дізналися про історію рідного краю.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.