Вівторок, 19 Березня, 2024

Діяльність меджибізької фортеці під час війни

Війна триває майже два місця, а нам здається, що вона триває цілу вічність. Кожного дня у ЗМІ ми читаємо невтішні новини, адже окупанти руйнують населені пункти, об’єкти інфраструктури, вбивають мирне населення. У Хмельницькому та області поки відносно тихо. Наш регіон знаходиться в тилу, тому до нас щодня проїжджають близько тисячі вимушених переселенців. Хмельницькі волонтери активно допомагають нашим співвітчизникам, поселяють у центрах допомоги, які знаходяться у школах, ресторанах, спортзалах та навіть фортецях. Меджибіська фортеця прихистила близько 250 вимушених переселенців від початку війни. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.

Раніше квести та фести, а під час війни ночівля за мурами

Меджибіж знаходиться недалеко від обласного центру. І цей населений пункт відомий через Меджибізьку фортецю, яка століттям приваблює туристів з всієї України. Таке життя вирувало у фортеці до  війни. Сьогодні ж тут приймають вимушених переселенців з сходу, півдня та півночі України. З початку війни понад 250 біженців знайшли прихисток на території Меджибізької фортеці. Українці, які тікали від війни зупиняються у стародавньому замку на добу або на довше. 

Як зазначає директор державного історико-культурного заповідника “Межибіж” Олег Погорілець з посиланням на “Проскурів” у фортеці мешкало багато дітей, а також літніх людей. На території замку облаштували душові кабіни аби люди могли помитися, є ковдри, чиста постіль, спальні мішки. За словами директора все чисте та нове, хмельницькі волонтери  передають спальні мішки, ковдри у Меджибіж. 

Переселенці долучаються до волонтерської роботи

У смт Меджибіж активно займаються і іншим волонтерством: плетуть маскувальні сітки для наших військових. За основу беруть рибацькі сітки, які приносять рибалки, адже селище є рибацьким. Що стосується тканини, то її надають місцеві швейні цехи. Спершу маскувальні сітки почали плести музейники, проте поступово до них почали приєднуватися переселенці, які знайшли прихисток на території фортеці. 

Потрібно зазначити, що з початку війни вхід на територію заповідника є безкоштовним. Але відвідувачі замість грошей допомагають іншим способом: нарізають стрічки з тканини, плетуть сітки. 

Не забувають у Меджибізькій фортеці про культурну програму під час війни. У замку навіть організовували екскурсію для бійців ЗСУ. Музейники дуже старалися розповісти військовим багато цікавої інформації про фортецю.  Крім цього, для наших захисників був організований концерт за участю хмельницьких зірок. 

Загалом, жителі Хмельницької області активно займаються волонтерською діяльністю. Крім допомоги військовим, подоляни допомагають вимушеним переселенця, які втекли від жахіть війни. Біженців годують, допомагають одягом, житлом. 

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.