Вівторок, 19 Березня, 2024

У парку ім. Чекмана відреставрували ще одну фігуру з «Автомістечка»

У парку ім. Чекмана відновили ще одну скульптуру Миколи Мазура. Далі розповість про це khmelnytskyi-future.

Микола Мазур

Микола Мазур народився 2 січня 1948 року у Краснодарському краю, в Росії. У 1968 році закінчив Одеське художнє училище ім. М. Б. Грекова. Далі почав викладати у Хмельницькій дитячій художній школі. А в 1973 році став директором цього закладу. У 1996 році отримав звання Заслуженого художника України. У 2009 році став Народним художником України. Згодом Микола став доцентом кафедри дизайну Хмельницького національного університету, а потім – керівником навчально-творчої майстерні ХНУ. Твори митця зберігаються в багатьох музеях та в приватних колекціях.

У Хмельницькому Миколу Мазура знали як Почесного громадянина міста, монументаліста, скульптора, живописця-станковіста, графіка та педагога. У кінотеатрі «Планета» знаходиться популярна робота митця залізний «Веселий потяг». У парку імені Чекмана діти полюбляють гратися на залізному космодромі та автомістечку. Микола Мазур є автором скульптури «Віра. Надія. Любов», що знаходиться на Майдані Незалежності. Також Микола Іванович створив пам’ятник жертвам репресій комуністичного режиму «Ангел Скорботи». Він знаходиться на вулиці Проскурівській, 61. Щороку біля цього пам’ятного знаку хмельничани вшановують вічну пам’ять жертв голодоморів.

П’ять років тому Микола Мазур пішов з життя. Митець хворів протягом тривалого часу. Пам’ять про митця залишиться назавжди у серцях небайдужих людей. Його унікальні роботи стали окрасою міських парків, скверів, Майдану Незалежності, кінотеатру «Планета», а також мистецьких музеїв України.

Фото – Хмельницька міська централізована бібліотечна система

Знамениті скульптури Миколи Мазура

Фото – КП “Парки і сквери Хмельницького”

Фігури Миколи Мазура є своєрідною візитівкою нашого міста. Вони вражають своєю унікальністю, оригінальним підходом, вдалим виконанням та неповторністю. Відомий хмельницький митець Микола Мазур використовував для їхнього створення різноманітні матеріали. Майстрові вдалося створити фантастичних істот, космонавта, автомобілі, лева з колес, пружин, підшипників, резервуарів, зношених двигунів, труб тощо. Таким чином, металобрухт не потрапив на сміттєзвалище, а продовжив своє існування в унікальних скульптурах, які вже протягом кількох десятків років дарують радість і дітям, і дорослим.

Варто додати, що металеві скульптури Мазура є не лише в нашому місті. Їх можна побачити також у Старокостянтинові, на набережній річки Случ, а також у місті Мирному, що в Якутії.

Наприкінці 1970-х років Микола Мазур отримав замовлення від Хмельницького обласного управління внутрішніх справ на побудову в парку ім. Чекмана ігрового майданчика для дітей. Це було спрямовано на те, щоб ознайомити хлопчиків та дівчаток з основними правилами дорожнього руху. Таким чином, тут з’явилося «Автомістечко», де полюбляють гратися діти. Про це йдеться на сайті Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи.

Протягом 1979-1984 років у парку з’явилася неповторна об’ємно-просторова композиція із 13 об’єктів: «Вертоліт», «Велосипед», «Паровоз», машини «Ретро», «Лев» та інші. Металеві скульптури були зроблені таким чином, щоб діти могли на них зручно залазити та уявляти себе в ролі справжніх водіїв, пілотів або пасажирів. Кожна фігура містить кермо, гальма, важелі, кнопки. Це все розвиває дитячу фантазію та позитивно впливає на розвиток організму.

Ще одна унікальна композиція «Космос» з елементами кінематики була створена протягом 1986-1987 років для дітей на території парку ім. Чекмана. Це 25-метровий «Космічний корабель», який знаходиться на висоті 6 метрів, а також «Космонавт», який заввишки 5 метрів. Ці скульптури виготовлені з металу методом зварювання. За комплекс об’ємно-просторових композицій на дитячих ігрових майданчиках Микола Мазур у 1987 році отримав обласну премію «Корчагінець», а у 1989 році – республіканську премію ім. Островського.

Наприкінці 1980-х років Микола Мазур вирішив створити композицію на площі біля кінотеатру «Сілістра». У 1991 році тут було встановлено 8 металевих скульптур, автором яких є Микола Мазур. Усі вони утворюють цілісну композицію саду, де живуть птахи та ростуть дерева. Ці скульптури також потребують оновлення, адже під впливом часу та погодних умов пошкодилися.

Отже, неймовірні металеві скульптури з’явилися у Хмельницькому понад тридцять років тому. Під впливом погодних явищ конструкції зіпсувалися, тому їх вирішили відновити. 

Фото – КП “Парки і сквери Хмельницького”

Реставрація скульптур Миколи Мазура

У Хмельницькому триває оновлення фігур відомого митця Миколи Мазура. Реставрація скульптур спрямована на їхню популяризацію серед мешканців міста. Нагадаємо, що два роки тому відреставрували залізний космодром у парку імені Чекмана. Підрядники зняли шар старої фарби, застарілі та пошкоджені елементи конструкцій замінили на нові. На ремонт залізного космодрому було виділено 115 тисяч гривень з міського бюджету. 

Влітку минулого року у сквері ім. Шевченка вдалося оновити ще дві фігури Миколи Мазура:«Риба-кит» і «Бабка». Ремонтні роботи виконували студенти та викладачі училища №11. Вартість реставрації скульптур Миколи Мазура становить 90 тисяч гривень. Хлопчики та дівчатка із задоволенням тут граються та весело відпочивають.

У 2019 році ще одним сюрпризом для маленьких хмельничан стало оновлення фігур з «Автомістечка» у парку ім. Чекмана.  Вартість робіт становить 65 тисяч гривень. Кошти виділили з міського бюджету. Яскраві, незвичні та цікаві машинки не залишають байдужими нікого. Дітки з радістю на них граються.

В управлінні житлово-комунального господарства зазначають, що початкова кольорова гама, яку колись використав Микола Мазур при створенні скульптур, залишається. Фігури очищають від старої фарби та іржі, а потім фарбують і встановлюють на попереднє місце.

Недавно відновили ще одну машинку з «Автомістечка» у парку ім. Чекмана. Тепер вона виглядає сучасно та привабливо. Усі бажаючі дітки мають змогу на ній весело проводити вільний час. Про це йдеться на сторінці КП «Парки і Сквери» у соцмережі.

Фото – Хмельницька міська централізована бібліотечна система

Реакція соцмереж

Відреставровані фігури стали ще привабливішими. Хмельничани у захваті від того, що скульптури Мазура оновили, оскільки тепер хлопчики та дівчатка можуть тут весело проводити час та грати у рухливі ігри. Яскраві скульптури привертають увагу дітей. Маленьким хмельничанам подобається проводити час, граючись на цікавих машинках. Мешканці міста радіють тому, що Хмельницький змінюється та розвивається.

Фото – Хмельницька міська централізована бібліотечна система

Що ще планують зробити

Отже, велику частину роботи з оновлення скульптур Мазура вдалося виконати. Однак зупинятися на цьому не планують. Начальник управління житлово-комунального господарства Василь Новачок каже, що цього року планується завершити ремонт усіх скульптур Мазура в парку ім. Чекмана та сквері ім. Шевченка.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.