Історія Хмельницького – насичена, цікава та багатогранна. Тепер усі бажаючі можуть дізнатися історичні факти про Хмельницький за допомогою спеціального веб-додатку. Користувачі мають змогу побачити, як змінювалося місто протягом останніх 200 років. На сайті Хмельницької міської ради у розділі «Турист» з’явилася віртуальна мапа. На ній позначено понад 2 тисячі будівель. Далі розповість про це детальніше khmelnytskyi-future.
Візуальна історія Хмельницького
Сьогодні, 6 травня, у Хмельницькій міській раді, презентували інтерактивний веб-додаток «Візуальна історія Хмельницького». Про це на своїй сторінці у соцмережі повідомив міський голова Олександр Симчишин.
Користувачі Інтернету мають можливість довідатися більше цікавих фактів про Хмельницький завдяки візуалізації. Користуватися веб-додатком просто, зручно та легко. Він демонструє, як змінювалися межі Хмельницького та розвивалося місто протягом останніх 200 років. Також на віртуальній мапі позначено понад 2 тисячі історичних будівель та пам’яток архітектури. Частина з них збереглася до нашого часу, а деякі споруди зруйновані. Усі історичні об’єкти на мапі позначено. Дізнатися про пам’ятки архітектури можна, прочитавши опис та переглянувши фотографії.
Переглянути віртуальну інтерактивну мапу можна тут або на сайті Хмельницької міської ради у розділі «Турист».
Хто працював над створенням Візуальної історії Хмельницького
Інтерактивний веб-додаток розроблено українським незалежним суспільно-політичним та аналітичним інтернет-виданням Texty.org.ua у рамках проєкту «Ініціатива з розвитку аналітичних центрів». На його створення були виділені грантові кошти міжнародних донорських організацій. Над віртуальною мапою Хмельницького працювали Денис Губашов та Євгенія Дроздова. Також до проєкту залучені провідний науковий співробітник Хмельницького обласного краєзнавчого музею, сектору охорони культурної спадщини і туризму Хмельницької міської ради Сергій Єсюнін та комунальне підприємство «Хмельницькінфоцентр». Розробка мапи тривала три місяці.
Візуальну історію Хмельницького створили на основі відкритих даних, оприлюднених на Геопорталі та на веб-порталі відкритих даних Хмельницької міської ради.
Цільова аудиторія
До цільової аудиторії веб-додатку належать, у першу чергу, хмельничани. Віртуальна мапа Хмельницького буде цікава та корисна, насамперед, студентам та учням, які досліджують історію міста. Візуалізація буде легко сприйматися школярами під час дистанційного навчання. Також віртуальна мапа може зацікавити туристів, які подорожують Хмельницьким. Таким чином, усі охочі мають унікальну можливість дослідити історико-культурну спадщину Хмельницького.
Інтерактивну мапу планують використовувати у Музеї історії міста Хмельницького. Зокрема, проводити цікаві, пізнавальні тематичні екскурсії.