Четвер, 13 Червня, 2024

Як у Хмельницькому команда «Будуємо Україну разом» відреставрувала Народний Дім

У Хмельницькому учасники проєкту «Будуємо Україну разом» завершили роботу над оновленням будівлі Народного Дому польської спільноти, що розташований у мікрорайоні Гречани. Свої напрацювання вони продемонстрували минулого тижня. Далі розповість про це детальніше khmelnytskyi-future.

Dom Ludowy

Польський Народний Дім розташований у мікрорайоні Гречани. Тут ще у 1928 році збудували цю двоповерхову споруду. За кошти польської громади на вулиці Вокзальній, 59, з’явився Народний дім. «Dom Ludowy» одразу став культурним осередком. У різні часи тут функціонували польська та німецька школи, клуб, бібліотека тощо. Загальна площа приміщення становить понад тисяча двісті квадратних метрів. Висота приміщень становить майже п’ять метрів.

Будуємо Україну разом (БУР)

Це волонтерська програма, яка об’єднує українську молодь у мережу активних громадян спільною працею, мандрівками та неформальною освітою. Учасники проекту «Будуємо Україну разом» з 2014 року мандрують Україною та відбудовують занедбані об’єкти.

Команда культурно-освітньої програми «Будуємо Україну разом» («БУР») завітала до Хмельницького з 8 по 18 жовтня цього року. Нашому місту пощастило стати одним із тринадцяти фіналістів проекту «БУР». Загалом минулого року свої заявки надіслали 97 населених пунктів. Працівники Спортивно-культурного центру «Плоскирів» також проявили ініціативу та надіслали заявку на участь. Головне завдання «БУРу» у Хмельницькому полягала в тому, щоб створити креативний молодіжний простір у Народному Домі, що у мікрорайоні Гречани. 

Табір «Будуємо Україну разом»

Ось і завершився десятиденний табір «Будуємо Україну разом» у Хмельницькому. Волонтери працювали щодня з 09:00 до 15:00. Вони відреставрували три кімнати Народного дому. Волонтери дали величезний поштовх для створення громадського простору Народного Дому. Вже незабаром за допомогою місцевої команди завершиться ремонт та відкриється громадський простір. Завдяки небайдужим хмельничанам вдалося зібрати кошти майже на три вікна. Скоро їх планують встановити.

У суботу, 17 жовтня, о 18:00, учасники проєкту «Будуємо Україну разом» презентували пророблену роботу.

Тепер у мікрорайоні Гречани буде затишне та сучасне місце, де кожна людина громади може стати співтворцем культурно-освітнього дозвілля в Народному Домі. Для цього місцева команда працювала разом із волонтерами з усіх куточків України над облаштуванням приміщення за адресою Вокзальна, 59.⠀За цей час вдалося всередині громадського простору зробити стіни, стелю та облаштувати благоустрій внутрішнього дворику.

На сторінці Народного Дому повідомляють, що наразі витратили 1200 гривень на електрику, якої в приміщеннях вже дуже давно не було. Через кілька днів за допомогою місцевої громади планують розпочати фінальний етап облаштування Народного Дому та завершити те, що розпочали волонтери.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.