Четвер, 13 Червня, 2024

Продовольчий магазин за 3 метри від смітника будують в Гречанах

В дворі будинку №14 по вулиці Чкалова будують крамницю впритул до сміттєвих баків. Більше на сайті khmelnytskyi-future.com.ua. Місцеві мешканці обурені таким сусідством, тому що біля магазину вже бігають щурі, розповідає “Перший Подільський”.

Як каже хмельничанка Неля Романова, стало відомо, що у новому магазині будуть пекти хліб. Але ж він розташований біля смітника, а значить буде багато гризунів, яких уже почали помічати жителі навколишніх будинків. 

Знести магазин чи смітник? Відповідає влада

Чинне законодавство визначає, що майданчик для сміття має бути віддаленим від магазинів та будинків не менш як на 20 метрів. Як зазначила начальниця відділу благоустрою управління комунальної інфраструктури ХМР Тетяна Циб, контейнерний  майданчик по вул. Курчатова, 1-а був побудований в 2018 році. Відстань до будинків та магазинів витримана. Але людина, яка отримала дозвіл на цю ділянку, мала б враховувати наявну забудову. У даному випадку майданчик існує вже 4 роки.

Власники ділянки повинні були врахувати інфраструктуру, яка поруч, перш ніж щось будувати. Адже коли тут обирали місце для сміттєвих контейнерів, визначили, що відстань до будинків достатня, а магазинів поруч немає. 

Обурені мешканці ще влітку звернулися з листом до міської влади та навіть готові були перекривати вулицю. Та відповіді вони не отримали, а мер міста Олександр Симчишин зазначив, що йому нічого не відомо про цю ситуацію. Він сказав, що потрібно перевірити документи, тому що якщо йде будівництво споруди, то вона повинна мати усі дозвільні документи. Міський голова заявив, що документи будуть перевірені, як і відстань до об’єкту. 

Люди, які живуть по сусідству зі скандальною крамницею, вбачають 2 виходи із ситуації: або перенести смітник, або припинити будівництво магазину. Натомість Тетяна Циб наголошує, що місця, куди можна було б перенести контейнерний майданчик, немає. 

Санітарні норми щодо сміттєвих майданчиків

За діючими нормами СанПіН 2.1.2.2645-10 встановлювати сміттєві баки можна не менш як за 20 метрів від житлового будинку. Але якщо така можливість відсутня, відстань можна зменшити до 9 метрів. Для зручності мешканців дому майданчик зі сміттєвими контейнерами може бути розташований більш ніж за 100 м. від житла. 

На одному такому місці може знаходитись не більше 5 баків. Кожен майданчик повинен бути огородженим. У мікрорайонах допускається об’єднання кількох майданчиків на одній ділянці. Кожен з них повинен мати огорожу. Смітники розташовують таким чином, щоб спецтехника мала вільний доступ до них. 

Куди звертатись з питань розміщення смітників

Якщо місцевим мешканцям не подобається, де розташовані смітники та їхній стан, потрібно звертатись до працівників житлового відділу своєї районної адміністрації. 

Контейнерні майданчики, які перебувають у неналежному стані, дають привід до санкції на адресу фірми-перевізника сміття, що передбачено у договорі з ним. Так, платня за вивезення сміття може бути зменшена. Для цього також треба звертатися до адміністрації. 

Крім того, офіційний лист можна подати до Департаменту житлово-комунального господарства міста. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.