Четвер, 13 Червня, 2024

Офісні крісла: поширені види та основні параметри вибору

Тривала сидяча робота призводить до численних проблем зі здоров’ям. Зменшити ризик болю в спині, набряклості ніг, втоми можна правильно організувавши робоче місце. Одне з основних завдань – вибір комфортного крісла, що забезпечує анатомічне положення тіла, що знижує навантаження з опорно-рухового апарату.

Які бувають офісні крісла за призначенням

Існує лише три категорії крісел для офісу:

  1. Для керівника. Такі меблі належить до найбільш дорогих. Крісла володіють високим функціоналом, містять різні додаткові елементи та регулювання. Їх дизайн підкреслює респектабельність та статус власника.
  2. Для співробітників. Це прості та лаконічні крісла, також мають багато регульованих елементів, що дозволяють кожній людині оптимізувати положення спинки, висоту під індивідуальні потреби.
  3. Для відвідувачів. У цій групі представлені крісла без регулювань, що мають надійну конструкцію, велике сидіння.

У продажу зустрічаються робочі моделі крісел для дітей з покращеною анатомічною системою, для геймерів, що мають підвищену комфортність, ефектний дизайн.

Конструкція, матеріали крісел

Сучасне офісне крісло має складну конструкцію, що складається з основи, сидіння, спинки, додаткових елементів. Моделі із конференц-основою називають стаціонарними. Вони можуть базуватися на ніжках або рамі. Їх найчастіше купують для відвідувачів. Крісла з хрестовиною містять 4-5 променів, до кожного з яких кріпляться коліщатка. Тут основи виготовляються із металу або пластику. Обидва варіанти не поступаються один одному у міцності.

Спинка обов’язково повинна мати в ділянці попереку вигин або валик. Ця незначна деталь здатна здорово знизити навантаження з поперекового відділу. Важлива наявність регулювань положення спинки. Завдяки цьому крісло можна буде використовувати для роботи та короткочасного відпочинку. Ідеальним вибором стане конфігурація із синхронним механізмом.

Сидіння вважається більш комфортним, якщо має округлу форму та незначне заглиблення по центру. Воно може мати різні рівні жорсткості. Чим довше має бути робота за ПК, тим м’якше має бути крісло.

Бажана наявність у конструкції підлокітників, підголовника. Ці деталі необхідні для розвантаження шиї та плечової зони. Тип коліщат підбирається виходячи з виду покриття. М’які повстяні або прогумовані рекомендуються для твердої підлоги, пластикові – для килимів та ковроліну.

Матеріали оббивки для сидінь та спинок використовуються кількох видів. Найдорожчий варіант – натуральна шкіра. Незважаючи на привабливість і розкіш, його не можна назвати найзручнішим. Текстиль приємніший до тіла, може мати величезний ресурс. Серед інновацій варто відзначити сітку. Вона використовується у виробництві спинок, забезпечує вентиляцію, набуває потрібної форми.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.