Чергові новації відбуваються у Хмельницькій області. У планах закриття Ліщанського будинку-інтернату для людей похилого віку та осіб з інвалідністю, що знаходиться у Ізяславському районі. Яка доля громадян, які проживають в цьому закладі читайте на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.
Інтернат “нерентабельний”
У листопаді місяці керівництво будинку-інтернату неофіційно заявило, що заклад є “нерентабельним” і його планують закривати. І питання про ліквідацію соціального закладу винесено на порядок денний сьомої сесії Хмельницької обласної ради. Можновладці мотивують закриття тим, що інтернат розрахований на постійне перебування 40 осіб. На сьогоднішній день у стінах закладу знаходиться 31 людина. Крім того, є інформація, що відповідними службами громадянам тривалий час не надавалося направлення на розміщення у Ліщанському будинку-інтернаті.
Не всі депутати підтримують ініціативу закриття будинку-інтернату
Не всі депутати обласної ради підтримують закриття соціального закладу, який є єдиним інтернатом на кілька громад у північній частині Хмельницької області.
Також проти і голова Сахновецької ОТГ, адже разом із закриттям закладу втрачають робочі місця близько 30 громадян. А у сільській місцевості не просто знайти роботу.
Проте найголовніше — це старенькі дідусі,бабусі та люди з інвалідністю, які опинилися у складних життєвих умовах. Без перебільшення Ліщанський будинку-інтернаті став для них другою домівкою. Адже найближчий подібний соціальний заклад знаходиться в Полонному.
Геріатричні установи в Україні
В нашій країні налічується 452 будинки для людей похилого віку і у них перебуває близько 25 тисяч осіб. Старенькі потрапили до таких соціальних закладів через різні життєві обставини, але кожен з них вважає себе самотнім.
На сьогоднішній день установи, які надають геріатричні послуги можна розділити на три типи: державні, комунальні та приватні. Саме приватні заклади повністю вийшли з поля зору держави.
Нагадаємо, що у січні 2021 року в приватному закладі для літніх людей у Харкові сталася пожежа де загинуло 15 людей. Також у багатьох таких соціальних пансіонатах та будинках для престарілих жахливі умови проживання та неякісне харчування.
Що стосується Ліщанського будинку-інтернату, то мешканці задоволення смачним та різноманітним меню, чистостотою і найголовніше відношенням персоналу. Саме тому подоляни, деякі депутати вважають, що підстав для закриття цього закладу немає, а вся ситуація про “нерентабельність” створюється штучно.
Сподіваємося, що чиновники приймуть правильне рішення на черговій сесії Хмельницької обласної ради і Ліщанський будинку-інтернаті буде далі функціонувати.
А які ваші думки щодо цієї ситуації? Чи варто закривати будинки для пристарілих та людей з інвалідністю? Чекаємо на ваші коментарі у соціальних мережах.