Хмельницька область — мальовничий куточок України. У нашому регіоні розташовано багато пам’яток архітектури, визначних будівель, фортець, замків, маєтків. Саме тому туристи люблять відвідувати Хмельниччину. Сьогодні ми поговоримо про замки, які варто подивитися в Хмельницькій області. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua з посиланням на “Є”.
Візитна картка Хмельниччини
Місто Кам’янець-Подільський — перлина Поділля. А Кам’янецька фортеця входить до списку “Сім чудес України”. Це один з найвідоміших замків у країні та туристичний магніт регіону.
Фортеця в Кам’янці складається з двох частин — Старої та Нової. Існує кілька версій коли був збудований цей замок. Довгий період часу споруда датувалася ХIV століттям. Згодом ХІ-ХІІ століттям. А за версією архітектора Євгенії Пламеницької – взагалі ІІ-ІІІ століттями. А ось що відомо достеменно — замок перебудовували кілька десятків разів. Саме завдяки будівничому Йову Претвичу будівля має сучасний вигляд. Додамо, що фортеця в Кам’янці-Подільському має 11 башт різної форми та розмірів. Крім того, кожна башта має свою назву.
Замок в Меджибожі: цікава локація неподалік обласного центру
Ще один не менш відомий замок розташований у Меджибожі. Він збудований у XVI столітті та сюди люблять приїздити хмельничани на фотосесії. З кожного ракурсу фортеця має неповторний вигляд. Взагалі замок має виражену форму трикутника. А все тому, що він побудований на мисі, який утворили річки Південний Буг та Бужок. Додамо, що подвір’я фортеці має довжину 130 метрів, товщина мурів орієнтовно чотири метри. А ось висота найвищих ділянок — 17 метрів.
Перша згадка Меджибожа зустрічається в 1146 році. Спершу в містечку була дерев’яна фортеця і вона знаходилася в східній частині сучасного замку. А ось коли на Поділлі правили брати Коріатовичі, то в цей період почали відбудовувати вже мурований замок.
Замкові руїни в Чорнокозинцях
На території колишнього Кам’янець-Подільського району, в селищі Чорнокозинці височіє замок над дорогою. Коли достеменно була збудована будівля — невідомо. Проте є історичні відомості, що в давнину Чорнокозинці були містом з Магдебурзьким правом. А ось фортеця слугувала захистом від татарських набігів. Також замок вважався літньою резиденцією єпископів Кам’янця-Подільського.
На жаль, до сучасних днів від фортеці залишилися руїни, проте цю локацію варто відвідати аби насолодитися унікальною атмосферою та відчути подих минулого.
Замок Острозьких у Старокостянтинові
Ще один магніт для туристів — замок Острозьких у місті Старокостянтинів. Його збудували в ХVІ столітті князь Костянтин Острозьких. Але унікальність цієї фортеці в тому, що її збудували разом з усім містом у стислі терміни. Вирішили звести місто з фортецею через прогалину в оборонній системі волинських земель. Замок було добре озброєно. Татари жодного разу не могли його взяти.
Окрасою будівлі є напівкругла вежа-донжон. Також туристи мають змогу побачити замкову церкву — Троїцька, яка в давнину виконувала оборонні функції.
Замок в Сатанові
Сатанів — відоме селище в Хмельницькій області. Це здравниця регіону і сюди часто приїжджають на оздоровлення та відпочинок туристи. Проте крім лікувальної води в Сатанові можна побачити замок. Точна дата спорудження будівлі невідома. Але не дивлячись на існування оборонної фортеці, місто часто руйнували татари. Цікавий факт — з 1895 до 2002 року на території замку діяв цукровий завод. Підприємство також занепало, проте залишки заводської архітектури тісно переплелися із фортифікаційною
Ось такі замки можна побачити на території Хмельницької області. Сподіваємося, наш матеріал був для вас корисним і ви зробили відповідні висновки.