Неділя, 21 Липня, 2024

Резиденція Святого Миколая запрацює у замку Острозьких на Хмельниччині

До дня Святого Миколая у місті Старокостянтинові Миколая попросили відкрити резиденцію у замку князів Острозьких. Листа до нього “склав” замковий кіт Маркіз. Згодом звідти прийшла звістка про те, що Святий Миколай прийняв пропозицію. Більше на сайті khmelnytskyi-future.com.ua.

Замковий кіт 

Маркіз з’явився у музеї 5 років назад. З тієї пори він і мешкає у старовинній споруді як повноправний житель. Як господар, смугастий красень зустрічає і проводжає гостей. 

Директор центру-музею Іван Горда розповів, що кошенятко біля замку знайшли у 2016 році. Його хотіли комусь віддати, але котик залишився. Як “написав” він сам на сторінці замку у соцмережі Фейсбук, до брами прийшов виснаженим, з обсмаленими вусами та в реп’яхах. працівники музею викупали та вичесали тваринку, вибрали реп’яхи і комах із його сплутаної шерсті.

Директор спочатку не розумів, для чого замку кіт. Та коли чотирилапий мешканець почав щоранку зустрічати та щовечора його проводжати, Іван Горда більше не вагався. Кота назвали Маркізом за статечність та розум. 

Замковий котик завжди нагодований та чистий. В його раціоні переважають звичайні домашні страви, якими по черзі пригощають Маркіза співробітники музею. Кіт дуже гарний, у нього блискуча шерсть. Він чемний і не шкодить. А от до туристів на руки йде дуже рідко, чого не скажеш про персонал замку. Іноді він муркотить та надзвичайно любить грітися коло каміну, а також зручно вмощуватись на дивані або кріслі.

Маркіз бере участь в різних заходах, презентаціях та нарадах. Йому подобається бути в центрі уваги, тому він часто сідає посеред зали. 

Маркіз Васильович Сангушко навіть “веде” сторінку історичного персонажа Костянтина Острозького, де час від часу залишає цікаві пости. А не так давно в одному з дописів з’явилася пропозиція про влаштування у замку святкової резиденції Святого Миколая. Замок-музей Старий Костянтинів | Facebook

Щасливий кіт приносить удачу всім, хто зможе його погладити. Якщо при цьому загадати бажання, воно здійсниться, йдеться в одному з його дописів у соціальній мережі Фейсбук. 

Запрошення на свято

“Ось, що надумав, мої двоногі друзі! А чому б нам не запросити Святого Миколая до нас у замок князів Острозьких?! Як вам така ідея?! Нехай прийде, відкриє свою казкову Резиденцію… Я вже бачу, як малеча відкриє свої роти від подиву та задоволення! А ще зі Святим Миколаєм можна буде поспілкуватись, загадати бажання та сфотографуватися на пам’ять. Він також познайомить діток зі своїми помічниками, обов’язково подарує сувенір та пригостить смачненьким. Тож, я запрошую до нас Святого Миколая?!” – такі слова нещодавно з’явився на сторінці Костянтина Острозького 1 грудня.

Через декілька днів Маркіз “написав” ще одну приємну новину – Святий Миколай таки згодився на приїзд до замку. Дерева, що ростуть біля замку, “розквітли” цукерками. А на їх верхівках з’явились шапки Святого Миколая. А отже, 19 грудня тут запрацює казкова резиденція. Таке диво у замку Князів Острозьких відбуватиметься вперше. У дописі кіт “закликав” дітей слухатися батьків і бути чемними.

Резиденція Святого Миколая у Хмельницькому

А щодо обласного центру, то цьогоріч Святий Миколай зустріне малечу у новій локації – в обласному ляльковому театрі. Її планують відкрити 18 грудня. 

На міську резиденцію Святого Миколая з бюджету області надійшло 82,39 тис. гривень.

За ці гроші облаштують святкову залу, встановлять ілюмінацію фасаду і прилеглої території, зроблять помост та лабіринт для квестів, а також пошиють костюми Святого Миколая, зайців, ангелів, домовичка і чортенят.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.