Неділя, 28 Квітня, 2024

У Хмельницькому запрацює Туристично-інформаційний центр міста

У Хмельницькому цього року відкриють Туристично-інформаційний центр. Далі розповість про це детальніше khmelnytskyi-future.

Туристично-інформаційний центр міста

Минулого тижня хмельничани помітили на вулиці Проскурівській, 40, біля кінотеатру ім. Шевченка, будівлю з надписом «Туристично-інформаційний центр міста». В Агенції розвитку Хмельницького кажуть, що робота над його завершенням продовжується. Планується, що повноцінно комунальне підприємство Хмельницької міської ради «Хмельницький туристично-інформаційний центр» запрацює до 30 червня цього року. Наразі підготовлено проєкт рішення щодо створення підприємства, затвердження статуту та програми фінансової підтримки за рахунок міського бюджету на 2021- 2023 роки.

Встановлення Туристично-інформаційного центру є одним із результатів проєкту «Створення інноваційних об’єктів туристичної інфраструктури Хмельницького регіону із туристично-логістичним центром у місті Хмельницькому». Проєкт реалізовується за рахунок коштів, отриманих від Європейського Союзу у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики. Цей проєкт переміг у категорії «Розвиток туризму». Тривалість проєкту становить 32 місяці. Загальний бюджет проєкту складає 9,9 млн грн, з яких 9,4 млн грн – грантові кошти, а 500 тисяч гривень – кошти з міського бюджету. Фактично використано 6,2 млн грн та 218 тисяч гривень відповідно.

Грантові кошти спрямовані на:

  • безпосередньо встановлення туристичного інфоцентру,
  • придбання модульного світлодіодного екрану,
  • встановлення тринадцяти сенсорних інформаційних кіосків,
  • розробку сайту та мобільних додатків,
  • організацію та проведення навчальних і промоційних заходів,
  • виготовлення брендованої продукції,
  • розробку туристичних маршрутів по Хмельницькому та області,
  • створення відео- та аудіоконтенту,
  • співпраця зі ЗМІ тощо.

Яким буде Туристичний інфоцентр

Фото – Агенція розвитку Хмельницького

Площа Туристичного інфоцентру становить 36 квадратних метрів, без урахування парклету, сходів та пандусу. У приміщенні Інфоцентру будуть облаштовані робочі місця працівників, а також зона відпочинку для відвідувачів. На фасаді будівлі встановлять три світлодіодні екрани. Також у приміщенні Інфоцентру передбачена система опалення, вентиляція та кондиціонування, влаштована за допомогою нагрівальних матів, кондиціонеру та саморегульованих повітряних клапанів Systemair. У вартість Інфоцентру також входять меблі, які будуть у приміщенні: столи, стільці, полиці. Також для функціонування Туристичного інфоцентру буде придбано необхідне комп’ютерне обладнання та канцелярія.

Фото – Агенція розвитку Хмельницького

Сенсорні інформаційні кіоски

Фото – Агенція розвитку Хмельницького

Вже придбано тринадцять сенсорних інформаційних кіосків. Локації, де вони будуть знаходитися, вже обрали. Також отримано дозволи на їхнє підключення до мереж. Сенсорні кіоски ще планують калібрувати, налаштувати їхню роботу та наповнити відповідним контентом. Передбачається, що вони будуть введені в експлуатацію до 31 березня цього року. З цих сенсорних кіосків мешканці та гості міста зможуть дізнатися багато корисної та цікавої інформації про Хмельницький.

Брендована та сувенірна продукція

Фото – Агенція розвитку Хмельницького

Проєкт передбачає розробку та виготовлення різноманітної брендованої продукції. Сюди входять:

  • парасольки,
  • браслети,
  • магнітики,
  • чашки,
  • еко-торбинки,
  • футболки,
  • шкарпетки,
  • фотоальбоми,
  • термоси,
  • календарі,
  • трав’яний час,
  • тубус з мапою і наклейками,
  • закладки для книг.
Фото – Агенція розвитку Хмельницького

Web-ресурси та контент

Для втілення проєкту розроблено відповідне програмне забезпечення. Зокрема, для керування мережею сенсорних кіосків, а також створено сайт khmel.travel і мобільні додатки для Android та IOS. Також нагадаємо, що працівники Туристично-інформаційного центру розробили перший аудіогід Хмельницького. Завдяки такій екскурсії хмельничани та гості міста зможуть більше довідатися про історію Хмельницького, його архітектурні пам’ятки та легенди. Екскурсія озвучена українською мовою. Вона є безкоштовною.

Соціальні мережі

Фото – Агенція розвитку Хмельницького

У соціальній мережі функціонує сторінка «Щодня Хмельницький. Туристично-інформаційний центр». Тут регулярно оприлюднюють цікаву інформацію про різноманітні туристичні локації нашого міста та області, які варто відвідати. Також кожен може дізнатися про певні події, які пов’язані з Хмельницьким або регіоном. Крім того, на сторінці «Щодня Хмельницький. Туристично-інформаційний центр» можна довідатися унікальну інформацію та маловідомі факти про місто та область, побачити цікаві архівні матеріали та фотографії.

Реакція соціальних мереж

Планувалося зробити хмельничан сюрприз, однак внаслідок сильного вітру злетів папір, за яким приховувався надпис «Туристичний інфоцентр». Таким чином, перехожих зацікавила нова будівля біля кінотеатру ім. Шевченка. Чимало хмельничан почали висловлювати свою думку щодо інфоцентру та ділитися власними враженнями у соціальній мережі. Дехто вважає, що такий Центр взагалі не потрібний місту і кошти на його створення варто було би спрямувати на інші, важливіші потреби. Хтось каже, що навпаки він сприятиме розвитку туризму та дасть змогу мешканцям і гостям міста більше дізнатися про Хмельницький.

Хмельничан вразила вартість цієї будівлі, яка, на їхню думку, є занадто високою. В Агенції розвитку Хмельницького пояснюють, що до тендеру долучилися три учасники, цінові пропозиції яких коливалися від 2 млн. однієї тисячі гривень до 2 млн. 238 тисяч гривень. За результатами аукціону ціна зменшилась до 1 млн. 639 тисяч гривень, тобто на 711 тисяч гривень. В Агенції розвитку Хмельницького кажуть, що вартість хоч і велика, але є справедливою, конкурентною та ринковою. З усім перебігом історії закупівлі бажаючі можуть ознайомитися на сайті prozorro.

Дехто вважає, що Туристично-інформаційний центр виглядає досить сучасно. Натомість деякі користувачі соцмереж вважають, що тут варто було би зробити зручніший пандус та замінити пластикові вікна. Також деякі дописувачі кажуть, що цей проєкт вартий уваги, адже зібрав навколо себе однодумців, тому необгрунтована критика є недоречною.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.