Субота, 20 Квітня, 2024

Про ІТ-освіту у Хмельницькому

Сфера ІТ надзвичайно популярна. Професія “айтішників” миттєво увірвалася на ринок праці в місті та є затребуваною. Все більше молодих людей бажають працювати в сфері ІТ, адже це стабільність, висока заробітна плата, престижність, комфортні умови праці, гнучкий робочий графік. Звичайно, аби працювати розробником чи веб-дизайнером необхідно навчатися та мати елементарні знання про майбутню роботу. У місті Хмельницькому працює багато ІТ-компаній і більшість працівників — хмельничани. Сьогодні ми поговоримо про комп’ютерну освіту та де проходили навчання досвідчені програмісти у Хмельницькому. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.

Хмельницький національний університет — вивчив багатьох хмельницьких “айтішників”

Хмельницький національний університет вважається найбільшим навчальним закладом в регіоні. Історія навчального закладу розпочалася у 1962 році. Спершу це був загальнотехнічний факультет Українського поліграфічного інституту. Проте йшли роки і Хмельницький національний університет розвивався, збільшувалася кількість, студентів, факультетів, викладачів. 

З 1991 року в навчальному закладі існував факультет радіоелектроніки. У 2004 році на його базі  створили два факультети:  комп’ютерних систем та програмування і телекомунікаційних систем. У цьому ж році був створений факультет прикладної математики та комп’ютерних технологій. Проте ІТ сфера швидко розвивалася і у вузі вирішили на базі вищеперерахованих факультеті створити один — інформаційних технологій. Це сталося у 2012 році.

Спеціальності у ХНУ

Велика кількість студентів пройшла навчання у Хмельницькому національному університеті та отримали знання, які почали використовувати на практиці. Потрібно зазначити, що ІТ сфера не стоїть на місці і потрібно слідкувати за змінами, постійно навчатися, відвідувати семінари, тренінги вебінари. Але ази інформаційних технологій все таки закладає вищий навчальний заклад. У Хмельницькому національному університеті можна вивчитися на таких спеціальностях:

  • Інженерія програмного забезпечення. Випускники цієї спеціальності мають можливість працювати в компаніях, які займаються сервісною, продуктовою розробкою, тестуванням забезпечення. Адже спеціальність спрямована на розробку інформаційних систем, веб-сайтів, 3D-моделей, комп’ютерних ігор. Спеціалісти з інженерії програмування затребувані на ринку праці у Хмельницькому та інших обласних центрах України.
  • Комп’ютерні науки. Випускники даної спеціальності виконують роботу, яка пов’язана з розробкою, тестуванням та супроводом програмного забезпечення. Студенти мають можливість вивчати мови програмування, технології штучного інтелекту, аналізують дані. 
  • Кібербезпека. Надзвичайно важлива спеціальність — комп’ютерна безпека або кібербезпека. Випускники зможуть виявити загрозу в програмному коді, реагувати на кібератаки, виявляти вторгнення. Додамо, що на базі кафедри є чотири спеціалізовані лабораторії безпеки інформаційно-комунікаційних систем.
  • Інформаційні системи і технології. Випускники цієї спеціальності працюють бізнес-аналітиками, веб-розробниками, системними аналітиками, прикладними програмістами, інженерами з даних. Ці посади популярні та високооплачувані у обласному центрі та за його межами.
  • Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології. Випускники даної спеціальності зможуть створити і підтримувати роботу автоматизованих систем, розробляти програмне та технічне забезпечення, оптимізувати виробничі процеси.
  • Телекомунікації та радіотехніка. Це також популярна спеціальність і студенти вивчають роботу телекомунікаційних та комп’ютерних мереж, мереж мобільного зв’язку, цифрового телебачення, мобільного інтернету. 

Хмельницький політехнічний коледж Національного університету «Львівська політехніка»

Багатьом хмельничанам відомий цей заклад, який дав поштовх до розвитку великої кількості ІТ спеціалістів у Хмельницькому. Політехнічний коледж являється одним із найстаріших закладів на території Хмельницької області. Він був заснований у 1965 році. Щороку коледж відкриває свої двері для сотні студентів, які навчаються за кількома напрямками. Що стосується ІТ-сфери, то навчальний заклад готує фахівців за такими спеціальностями:

  • Інженерія програмного забезпечення. Як ми вже писали вище ця спеціальність вважається популярною, адже випускники мають можливість працевлаштуватися, як на приватному, так і державному підприємствах. За роки своєї діяльності навчальний заклад підготував понад 700 спеціалістів кваліфікації «технік – програміст». Багато хто працює не лише в нашому місті, а й за кордоном, є власниками компаній.
  • Комп’ютерна інженерія. Випускники цієї спеціальності можуть ремонтувати комп’ютерну техніку, обслуговувати її, аналізувати комп’ютерну систему, обслуговувати банківську техніку. Студенти під час навчання також вивчають будову електронних пристроїв. Цей досвід є корисним в майбутній професії.

Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут

Цей навчальний заклад відомий хмельничанам одночасно. Але чи знаєте ви, що історія кооперативної освіти в Хмельницькій області сягає 1922 року? Саме у червні 1922 року у місті Кам’янець-Подільський був створений Кам’янець-Подільський кооперативний технікум. Освітній заклад змінювався, розвивався і було вирішено збудувати технікум в обласному центрі — у Хмельницькому. У 1959 році навчальний заклад з Кам’янця-Подільського було передислоковано за новою адресою: місто Хмельницький. 

У навчальному закладі можна здобути спеціальність “Комп’ютерна інженерія”. Студенти навчаються обслуговувати комп’ютерні системи та мережі, а також програмування мобільних пристроїв. Випускники Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту зможуть працювати інженерами-програмістами, інженерами комп’ютерних систем, фахівецями з розробки та тестування програмного забезпечення, адміністраторами системи, баз даних.

Потрібно зазначити, що всі навчальні заклади співпрацюють із ІТ-компаніями обласного центру. Адже власники зацікавлені аби у них працювали молоді, перспективні спеціалісти, які прагнуть розвиватися та навчатися чомусь новому. Адже інформаційні технології постійно розвиваються. І програмісти постійно вдосконалюють свої вміння на різноманітних додаткових курсах. Це без перебільшення сфера майбутнього, яку кожного року обирає все більше молодих людей. Також зацікавлені у розвитку ІТ спеціалістів і міська влада. Саме тому представники влади співпрацюють з ІТ-кластером у місті. Не для кого не секрет, що “айтішники” гарно заробляють, а це відповідно надходження у місцевий бюджет. Також молодий спеціаліст буде витрачати свої зароблені гроші у Хмельницькому, а не у Києві: купувати продукти, одяг, ходити до кав’ярні, купувати житло тощо. Але зрозуміло, що багато хто шукає роботу за межами рідного Хмельницького: їдуть до великих міст, за кордон. Але будемо вірити, що випускники хмельницьких навчальних закладів зможуть знайти гідне робоче місце у рідному місті. 

Сподіваємося, що наш матеріал був для вас пізнавальним і ви зробили відповідні висновки.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.