У Хмельницькому планують демонтувати інформаційну дошку з іменем Героя Радянського Союзу Миколи Ватутіна. Після демонтажу пам’ятну табличку буде передано до фонду музею історії міста Хмельницького. Далі розповість про це khmelnytskyi-future.
Демонтаж інформаційної дошки з іменем Миколи Ватутіна
У Хмельницькому на фасаді №5, що на вулиці Сіцінського у мікрорайоні Дубове, розташована інформаційна дошка з іменем Миколи Ватутіна. Також на дошці вказано його роки життя 1091-1944, зазначено, що він був Героєм Радянського Союзу та командуючим першим Українським фронтом.
У Хмельницькій міській раді вирішили демонтувати інформаційну дошку з іменем Миколи Ватутіна у рамках процесу декомунізації. Для цього підготували відповідний проект рішення виконавчого комітету. Сам процес демонтажу будуть проводити працівники Управління житлово-комунального господарства. Після цього інформаційну дошку передадуть у фонд музею історії міста Хмельницького.
Микола Ватутін
Микола Федорович Ватутін народився 3 грудня 1901 року, в селі Чепухино (нині Ватутіне). У 1920 році він пішов служити до Робітничо-селянської Червоної армії. Закінчив сільську школу, потім – двокласне земське училище в місті Валуйки. Після цього Микола Ватутін пішов вчитися у комерційне училище в місті Уразово. У складі Полтавської піхотної школи Ватутін пішов воювати проти армії Нестора Махна поблизу Луганська та Старобільська. Про це йдеться на сайті faces.hrest.info.
У 1924 році Ватутін закінчив Київську вищу об’єднану військову школу. Протягом 1926-1929 років здобуває освіту у Військовій академії імені Фрунзе. У 1937 році Ватутін закінчив військову академію Генерального штабу. Завдяки працьовитості та військовому таланту Ватутіну вдалося отримати просування в кар’єрі. Протягом 1941-1944 років Микола Ватутін займав посади у штабах Північно-Західного, Брянського, Воронезького, Південно-Західного, Першого Українського фронтів, а також у Генеральному штабі.
29 лютого 1944 року Микола Ватутін повертався зі штабу тринадцятої армії і потрапив у засідку Української повстанської армії, в сучасному Острозькому районі Рівненської області. Під час бою Ватутін отримав поранення. Його доставили до військового шпиталю. Лікарі намагалися зробити все можливе, щоб врятувати його життя. Однак Микола Ватутін помер від зараження крові через півтора місяці після важкого поранення, 15 квітня 1944 року. Генерала поховали в Києві, в Маріїнському парку 17 квітня 1944 році. У травні 1965 році Микола Ватутін посмертно отримав звання Героя Радянського Союзу.
Декомунізація у Хмельницькому
Нагадаємо, що повноцінно декомунізація у Хмельницькому стартувала у травні 2015 року. Тоді набув чинності Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Протягом п’яти років було перейменовано багато вулиць у Хмельницькому та прибрано радянську символіку з фасадів будівель. Зокрема, у рамках процесу декомунізації у 2016 році вулицю Миколи Ватутіна перейменували на вулицю Сіцінського. Сам будинок №5 на Сіцінського належить до щойно виявлених об’єктів архітектури міста Хмельницького.
Фото – Сергій Аніськов