П’ятниця, 14 Червня, 2024

Декомунізація у Хмельницькому: на фасаді будинку демонтують дошку Толбухіну

У Хмельницькому планують демонтувати інформаційну дошку радянському полководцю Федору Толбухіну. Після демонтажу табличку передадуть до фонду Музею історії міста Хмельницького. Далі розповість про це детальніше khmelnytskyi-future.

Демонтаж інформаційної дошки з іменем Федора Толбухіна

У Хмельницькому, на фасаді будинку №1, що на вулиці Ярослава Мудрого у мікрорайоні Дубове, знаходиться інформаційна дошка з іменем радянського полководця Федора Толбухіна. У Хмельницькій міській раді вирішили демонтувати цю табличку у рамках процесу декомунізації. Для цього підготували відповідний проект рішення виконавчого комітету. Здійснення демонтажу інформаційної дошки будуть проводити працівники Департаменту інфраструктури міста. Після цього дошку передадуть на зберігання до комунального підприємства «Хмельницька міська ритуальна служба» у фонд Музею історії міста Хмельницького.

Федір Толбухін

Федір Іванович Толбухін народився 4 (16) червня 1894 року в селі Андроники Ярославської губернії. Він був радянським воєначальником, Маршалом Радянського Союзу, Героєм Радянського Союзу. Під час Другої Світової війни Толбухін командував військами Південного, третього і четвертого Українських фронтів. Помер 17 жовтня 1949 року від цукрового діабету. У травні 1965 року йому посмертно присвоїли звання Героя Радянського Союзу.

Декомунізація у Хмельницькому

Варто нагадати, що у Хмельницькому декомунізація офіційно розпочалася у травні 2015 року. Саме тоді набув чинності Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». За цей період у Хмельницькому перейменували десятки вулиць, прибрали з фасадів будівель радянську символіку, пам’ятні дошки. Містяни по-різному ставляться до перейменування вулиць. Дехто каже, що звик до старих назв, а нові важко запам’ятати. Хтось навпаки підтримує процес декомунізації і вважає, що радянському тоталітарному минулому не місце у сучасній незалежній Україні, тому перейменовувати вулиці потрібно і важливо.

Нагадаємо, що у рамках процесу декомунізації у 2016 році вулицю Миколи Ватутіна перейменували на вулицю Сіцінського. Сам будинок №5 на Сіцінського належить до щойно виявлених об’єктів архітектури міста Хмельницького. Пам’ятну табличку демонтували восени минулого року та передали на зберігання до Хмельницької міської ритуальної служби.

Раніше одна з вулиць Хмельницького у мікрорайоні Дубове носила ім’я Федора Толбухіна. На його честь тут також встановили інформаційну дошку. Однак у 2016 році в міській раді вирішили перейменувати вулицю Толбухіна. Тепер вона називається вулиця Ярослава Мудрого.

Головне фото – TV7

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.