Субота, 20 Липня, 2024

Для зручного пересування містом у Хмельницькому створили “розумні” зупинки

У 21 століття розвиток цифрових технологій та науки не стоїть на місці, це обумовлено збільшенням потреб людства у більш комфортному існуванні. Задля цього вчені створюють багато нових приладів та інфраструктурних рішень. Одним із нових винаходів для реформування транспортної галузі, яка передбачала розробку нової транспортної мережі, оновлення рухомого складу та покращення комфортності пасажирських перевезень, є GPS-моніторинг та створення “розумних” зупинок. Далі на khmelnytskyi-future

Електронні табло з графіком прибуття транспорту хмельничани вже мають змогу побачити на зупинках міста

“Розумні” зупинки створені задля забезпечення комфортного очікування пасажирами громадського транспорту. Зупинки мають сучасний дизайн, а головним елементом “розумної” зупинки є табло прогнозування часу прибуття громадського транспорту, також вона оснащена безоплатним Wi-Fi, відеокамерами, які передають сигнал відповідним органам нагляду, картою маршрутів міста та місцем для зарядки мобільних пристроїв. GPS-моніторинг та “розумні” зупинки безпосередньо пов’язані між собою, оскільки за допомогою навігатора транспортні засоби без проблем передають сигнал про своє місцеперебування та час прибуття на табло прогнозування за допомогою глобальної супутникової системи навігації.

У 2019 році у Хмельницькому презентували перші дві “розумні” зупинки. Найголовніша їхня функція, крім затінку від сонця і сховку від дощу, – вони показують час прибуття тієї чи іншої маршрутки. Без магазинів, кіосків і яток. Нічого зайвого тільки лавки, скло і металевий каркас – це складові сучасної “розумної” зупинки. Скло потовщене, а отже розбити його місцевим вандалам буде непросто. Це перевірили у містах, де вже стоять такі зупинки: Рівному, Ужгороді, Житомирі. Ба більше, за місцями очікувань маршруток постійно спостерігатимуть відеокамери. “Розумними” ж зупинки роблять дещо інші речі. Також на нових зупинках встановили електронні табло. Вони показують, який транспорт прибуде на зупинку та скільки хвилин його чекати. 

Перші “розумні” зупинки зʼявились у центрі Хмельницького

Впродовж останнього десятиріччя у Хмельницькому встановили десятки нових зупинок для очікування громадського транспорту. Перші дві “розумні” зупинки було встановлено на зупинках: “Поліклініка №1” по вулиці Подільська, 52, у напрямку руху з міста та “Поліклініка №1” по вулиці Подільська, 65, у напрямку руху у місто. Згодом ще на двох: “вулиця Нижня Берегова” по вулиці Бандери, 7 у напрямку руху у місто, “вулиця Панаса Мирного” на проспекті Миру. Їх облаштування проводиться за кошти місцевого бюджету та приватних підприємців. Зокрема, за кошти місцевої скарбниці встановлено нову зупинку громадського транспорту “вулиця Перемоги”, що на Зарічанській у напрямку руху до вулиці Бандери. За кошти підприємців сучасні павільйони збудували на вулиці Проскурівського підпілля, зупинка “Педагогічна академія” у напрямку руху з міста та на вулиці Курчатова, зупинка “Завод будівельних матеріалів” в обох напрямках руху. Крім того, ПАТ “Завод “ТЕМП” облаштував зупинку у напрямку міста на Старокостянтинівському шосе. 

Як облаштовані “розумні” зупинки?

“Розумні” зупинки оснащені електронним табло прогнозування часу прибуття громадського транспорту, безоплатним Wi-Fi, розетками для підзарядки мобільного телефону. Інформаційні табло з похвилинним розкладом руху тролейбусів. Розклад руху муніципального транспорту перенесли і в електронну площину – сайт та мобільний додаток. Завдяки цьому можна дізнатися час прибуття тролейбусів, а також номер маршруту та інтервал руху на зупинках громадського транспорту. Табло розробляла компанія із Вінниці. До речі, зовнішній вигляд і принцип роботи ідентичний до вінницького.

На інформаційних табличках також розміщений QR-код, який розпізнається смартфонами і у режимі онлайн можна переглянути графік руху тролейбусів для кожної зупинки. Розвиток громадського транспорту, як і потреби людства, невпинно зростає. Нові цифрові технології та інфраструктури, які запроваджують у містах по всій країні, роблять життя людей зручнішим та простішим, порівняно із минулим. Звичайно, технології будуть розвиватись й надалі робитимуть життя набагато комфортнішим.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.