Наша держава зараз переживає непрості часи. Російські війська на кордоні, нагнітання ситуації, створення паніки та ажіотажу. Все це шириться через соціальні мережі та транслюється по телевізору. Цілком природно, що українці і хмельничани, в тому числі, відчувають тривогу та страх. Проте страх і паніка — це ворог здорового глузду. І навіть, якщо вже сталася небезпечна ситуація, то завжди потрібно зберігати спокій та знати, як діяти. Сьогодні ми поговоримо про те, які укриття та сховище є у Хмельницькому, а також чому не варто вірити у все, що написано в соціальних мережах. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.
Інтерактивна карта з адресами захисних споруд в обласному центрі
Військові експерти вважають, що вторгнення російських військ на територію України малоймовірне, проте бережного Бог береже і хмельничани мають бути готовими до будь-якого розвитку подій. Впродовж січня місяця у місті Хмельницькому було перевірено 60 найпростіших укриттів. Вони мають бути сухими та не захаращені сторонніми предметами. Потрібно зазначити, що найпростіші укриття у місті розташовані у підвалах і цокольних приміщеннях житлових будинків. Таких укриттів у Хмельницькому налічується 570. Найпростіші укриття призначені для перебування у них людей впродовж декількох годин. А ось сховища проектували ще в Радянському союзі. Це, дійсно, ті приміщення, які можуть захисти хмельничан у надзвичайній ситуації. Проте сховищ в Хмельницькому не так і багато — всього 10. Крім того вони розташовані на закритих територіях комунальних і оборонних підприємств. Залишаємо для ознайомлення посилання на інтерактивну карту з адресами захисних споруд в Хмельницькому.
Зберігайте спокій та дотримуйтесь інформаційної гігієни
![](https://khmelnytskyi-future.com.ua/wp-content/uploads/sites/20/2022/02/worried-young-businesswoman-cafe-looking-smartphone-1024x683.jpg)
Інформаційна гігієна та критичне мислення — збереже ваші нерви та здоров’я. Адже страх, тривога та паніка паралізує наш мозок і у цьому стані люди не здатні на здорові та адекватні вчинки. Тому напишемо кілька корисних порад:
- Читайте достовірні джерела інформації. У соціальних мережах та інтернеті шириться багато фейків. Найголовніше, що потрібно зрозуміти — це те, що зараз іде інформаційна війна. Тому включайте критичне мислення, читайте статті та новини до кінця , а не лише заголовок.
- Довіряйте експертам. Рекомендуємо дивитися не лише новини по телебаченню, які (будемо відвертими) лише нагнітають ситуацію, а читати, слухати експертів. А військові експерти зазначають, що на сьогоднішній день малоймовірне вторгнення російських військ на територію України. Чому? По-перше, кількість військ, які Росія “стягнула” до українських кордонів надзвичайно мала для розвитку повномасштабної війни. Адже українська армія суттєво укріпилася за останні кілька років. І це чудово знають сусідні країни. Тому все, що відбувається нагадує маніпуляцію та залякування. По-друге, на території України знаходиться велика кількість АЕС, які можуть бути пошкоджені під час військових дій (і це завдасть шкоди не лише Україні, а й Європі та Росії). По-третє, про початок жодної війни в світі не анонсували у ЗМІ. Давайте думати логічно. Ворог нападає зненацька, а не інформує, що військові дії відбудуться на День Святого Валентина.
- Читайте між рядків. Комусь і для конкретних цілей потрібен страх, паніка в суспільстві. Адже наляканими людьми керувати легше. Наприклад, під час паніки в суспільстві можна прийняти черговий антинародний закон…
Бажаємо нашим читачам мудрості та здоров’я!