Вівторок, 19 Березня, 2024

У Палаці графа Орловського на Хмельниччині відкриють новий музей

У 2022 році в Хмельницькій області відкриють новий музей, який буде працювати у Палаці графа Орловського, що у Маліївцях. Далі розповість про це khmelnytskyi-future.

Разом із садом палац, який називають пам’яткою садово-паркового мистецтва, займає площу 17,5 гектарів, розповіла “Суспільному” Анастасія Донець, яка тимчасово виконує обов’язки директора Малієвецького обласного історико-культурного музею. Про це повідомляє suspilne.media.

Що цікавого у Маліївцях 

Невеличке село Маліївці Дунаєвецької селищної громади налічує всього 629 мешканців. Але кожного року сюда приїздить безліч туристів, тому що тут знаходиться розкішний Палац графа Орловського 18 століття та старовинний парк. Крім того тут є штучний водоспад і дворівнева скельна печера.  

Палац графа Орловського

Палац у селі Маліївці звели в 1788 році, про що красномовно свідчить дата, яка  збереглась на лівому бічному портику. Фамільна резиденція 4 поколінь сім’ї Орловських має площу 17,5 гектарів, розповіла екскурсовод Наталя Ярова. 

З давніх часів у холі залишилась лише плитка на підлозі, та й та постраждала під час революції на війни. Місцеві жителі кажуть, що у палаці деякий час жили німецькі солдати, які рубали дрова прямо на підлозі, щоб куховарити. 

З усіх приміщень у найкращому стані знаходиться бальна зала. Тут можно побачити ліпнину на стінах, колони та балкон для музик. Також у одній із кімнат збереглося оздоблення стін, імітуюче камінь. 

Парковий комплекс

Палацово-парковий комплекс був спроєктований архітектором з Данії у 18 столітті. Зараз у парку є досить молоді дерева, але залишились і ті, яким уже більш ніж 200 років. Авторство парку належить Діонісію Макклеру, який був знаним ландшафтним дизайнером. З тих часів тут залишились модрини, сосни, ясени, кілька дубів та липова алея. Місцевою гордістю є персидський бузок, якому вже понад 100 років. Є у парку і ясен, вік якого 300 років. Всього тут налічується 84  види дерев. 

Парк прикрашають два рукотворні ставки та скеля висотою 18 метрів зі штучним водоспадом. Вона містить дворівневу печеру, де, за переказами, жив монах-відлюдник, який дійшов сюди з Візантії. Також тут є добре збережене джерельце питної води з барельєфом, басейн та фонтан. 

У парку розташований сад з плодовими деревами. Там же знаходиться водонапірна вежа, стилізована під середньовічну башту. 

В радянські часи на території палацу розташували реабілітаційний центр для дітей, які хворіють на туберкульоз. В квітні 2021 року обласна рада, посилаючись на медичну реформу, закрила його. З 30 вересня тут офіційно зареєстрували музей. 

Коли почне працювати новий музей 

Новий музей почне працюватиме з 2022 року, розповідає Донець. За її словами, на реєстраційний процес, обслуговування парку та саду та заробітну платню працівникам поступило чотириста тисяч гривень. А з наступного року у музеї почнеться повноцінна робота з науковими співробітниками та екскурсоводами. Зараз ще зарано вести розмову про реставрацію, так як об’єкт потрібно вивчати. До цього часу ніяких досліджень у ньому не було. 

Як стало відомо, у музею буде історико-культурний напрямок. А в майбутньому його можуть оголосити заповідником, тому що для того, щоб він став одним з кращих закладів області, є всі умови. 

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.