ІТ-сфера надзвичайно популярна в сучасному суспільстві. Це розуміють українці, тому багато хто опановує нову професію програміста. Майбутні айтівці закінчують вищі навчальні заклади, проходять різноманітні курси, підвищують свій кваліфікаційний рівень. У місті Хмельницькому також є велика кількість навчальних закладів, які готують кваліфікованих спеціалістів у цій сфері. Хмельницький національний університет — один із них. Цей виш підготував велику кількість спеціалістів, які працюють у великих ІТ-компаніях України, Європи, США. Сьогодні ми поговоримо про випускника ХНУ, який працює в компанії Ілона Маска. Докладніше про це читайте на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua з посиланням на zaxid.net.
Народився в Житомирі, проте навчався в Хмельницькому
Олексій Пахунов — герой нашого матеріалу. Айтівець родом із Житомира, проте освіту здобув у місті Хмельницькому. Олексій навчався за спеціальністю «Комп’ютерні системи та мережі» у Хмельницькому Технологічному університеті “Поділля” (сучасний Хмельницький національний університет).
Пахунов на початку 2000-х виїхав за кордон. Він жив у Румунії, Данії, Сполучених штатах Америки.
Українець працює в “SpaceX”, а також встиг працювати в таких великих компаніях, як Microsoft і Google. Крім того, програміст відіграв важливу роль у космічних досягненнях компанії мільярдера Ілона Маска та навіть був відповідальним за успішну посадку Falcon 9 у 2015 році. Олексій Пахунов пише коди для сучасних ракет. Потрібно відзначити, що це велика відповідальність, адже одна помилка може коштувати життя цілого екіпажу.
Про зустріч з Ілоном Маском та режим роботи в “SpaceX”
Олексій Пахунов зазначив, що мав можливість бачитися з Ілоном Маском. Перший раз — це були компанійські посиденьки в ресторані. А ось другий раз зустріч відбулася в напруженій обстановці — необхідно було ухвалити складне рішення. Український програміст зізнається, що посиденьки в ресторані йому сподобалися більше.
За словами Пахунова, Ілон Маск непогано розбирається в інженерній справі, у нього добре виходить розв’язувати інженерні проблеми бізнес-методами. Саме завдяки “концептуальному мисленню” у мільярдера все виходить.
Що стосується режиму роботи в компанії “SpaceX”, то Олексій зазначає, що він жорсткий. У “SpaceX” можна працювати цілу добу. А ось Пахунов витрачає на роботу від 45 до 50 годин на тиждень. Він намагається працювати так, щоб мінімізувати понаднормову роботу, хоча це не завжди виходить.
За словами українця, “SpaceX” шукає програмістів з відповідним досвідом роботи. Тобто — це звичайні спеціалісти, які знають та люблять свою роботу.
Нагадаємо, що компанія “SpaceX” була створена Ілоном Маском у 2002 році. Її першочергова мета — здешевлення виведення вантажів та людей на орбіту. А з часом компанія стала відома, як приватне підприємство, що займається будівництвом космічного транспорту. “SpaceX” виробляють ракети-носії, космічні кораблі, розвиває мережу супутників Starlink.
Додамо, що засновник компанії підприємець, винахідник, інженер, мільярдер Ілон Маск. У 2021 році він двічі ставав найбагатшою людиною в світі, обігнавши Джеффа Безоса. У 2023 році статки Ілона Маска зменшилися, адже він втратив 200 мільярдів доларів після стрімкого падіння акцій Tesla.
Олексій Пахунов своїм прикладом продемонстрував, що наполеглива праця, любов до своєї професії допоможе досягти успіху.
Сподіваємося, наш матеріал був для вас пізнавальним і ви зробили відповідні висновки.