Вівторок, 23 Квітня, 2024

У Хмельницькому слідчому ізоляторі з’явилася перша платна камера

У Хмельницькому слідчому ізоляторі відкрили платну камеру для осіб, які перебувають під слідством. У цій кімнаті покращені побутові умови та є усі зручності. На ремонт і облаштування платної камери адміністрація СІЗО витратила понад 70 тисяч гривень. На відкриття платної камери до Хмельницького прибув міністр юстиції України Денис Малюська. Далі розповість про це khmelnytskyi-future.

Платні камери в слідчих ізоляторах

Облаштування платних камер в слідчих ізоляторах – це своєрідний експеримент Міністерства юстиції України, який стартував у квітні цього року. Міністр юстиції України Денис Малюська розповів, що ініціатива запровадження платних камер передбачає позбавлення від корупції. Тобто замість хабаря кошти за покращені камеру потраплятимуть офіційно до бюджетного спецфонду. Також платні камери дають змогу забезпечити додаткове фінансування для слідчих ізоляторів, оскільки наразі бюджетних коштів не вистачає.

«Це точно не «ВІП-камери», нічого надзвичайного ми не пропонуємо і не забезпечуємо. Ми надаємо можливість користуватися більшою ніж звичайно площею камер, а також базовим обладнанням на кшталт холодильника, телевізора або столового приладдя. Ну і ремонт не сторічної давнини як це часто трапляється у наших слідчих ізоляторах. Наявність платних камер не порушує прав людини. Як і раніше, ми забезпечуємо функціонування безкоштовних камер і їх стан не тільки не погіршиться, а навпаки буде поліпшений за рахунок доходів, які генеруватимуть платні камери.
При цьому слід пам’ятати, що мова йде про слідчі ізолятори, тобто місця, де утримуються люди, щодо яких немає вироку суду і які вважаються невинуватими у вчиненні злочину. Якщо особа з точки зору закону невинувата – ми не повинні обмежувати її у можливості оплатити ліпші умови проживання», – зазначив Денис Малюська.

Платна камера у Хмельницькому слідчому ізоляторі

У державній установі «Хмельницький слідчий ізолятор» облаштовано 1 платну камеру на дві особи. Тут є окрема кухня, душ, телевізор та кондиціонер. Тобто створено усі комфортні умови. Доба перебування у такій камері за добу становить 780 гривень з однієї людини, за тиждень – 2729 гривень з однієї особи, за місяць – 4910 гривень. Нові платні камери минулими вихідними з’явилися також у Житомирі, Вінниці та Чернівцях. Про це йдеться на офіційній сторінці Міністерства юстиції України у соцмережі.

Кошти, які платитимуть за покращені умови, будуть спрямовані на ремонти в інших камерах Хмельницького слідчого ізолятора. На облаштування цієї комфортної камери було витрачено майже 70 тисяч гривень. На відкриття платної камери до Хмельницького прибув міністр юстиції України Денис Малюська. Він оглянув камери в слідчому ізоляторі, пройшовся прогулянковим коридором та поспілкувався із затриманими. Також чиновник перевірив, чи якісно готують їжу та порядок несення служби особовим складом державної установи. Про це йдеться в сюжеті МТРК «Місто».

Хмельницький слідчий ізолятор розрахований на 472 особи, які перебувають під слідством. Наразі тут утримуються 436 людей. Жити в платній камері вже хочуть двоє чоловіків. Про це розповів заступник начальника державної установи «Хмельницький слідчий ізолятор» Володимир Остапюк.

Якщо кількість бажаючих перебувати у платних кімнатах зросте, то у слідчому ізоляторі планують оновити також інші камери.

Реакція соцмереж

Користувачі соцмереж по-різному реагують на впровадження платних камер. Дехто вважає, що їх спеціально для себе облаштовують про всяк випадок депутати. На думку деяких дописувачів, якщо людину визнають не винуватою, то їй потрібно буде повертати кошти, які вона сплатила за перебування у платній камері. Також користувачі соцмереж вважають, що впровадження платних камер є цілком доцільним і допоможе у боротьбі з корупцією.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.