Неділя, 19 Травня, 2024

У Хмельницькому слідчому ізоляторі освоїли понад 50 тис гривень, отриманих від платних камер

Хмельницький слідчий ізолятор отримав понад 60 тисяч гривень від платних камер. Вже майже 55 тисяч гривень освоїли на проведення ремонту у трьох безкоштовних камерах. Далі розповість детальніше про це khmelnytskyi-future.

Платні камери у Хмельницькому слідчому ізоляторі

Нагадаємо, що в червні минулого року у Хмельницькому слідчому ізоляторі відкрили платну камеру для людей, якій перебувають під слідством. Це відбулося в рамках експериментального проєкту. У платній камері створено покращені умови для перебування та є необхідні зручності.

Облаштовувати платні камери у слідчих ізоляторах почали з квітня минулого року. Це стало своєрідним експериментом Міністерства юстиції України. Завдяки платним камерам сподіваються позбутися корупції, оскільки кошти за поліпшену камеру будуть потрапляти одразу до спеціального фонду. Також платні камери дають змогу забезпечити додаткове фінансування для слідчих ізоляторів. Зокрема, за рахунок коштів, отриманих від платних камер, будуть проводитися ремонти у безкоштовних.

У платних камерах люди, які перебувають під слідством, мають можливість користуватися холодильником, телевізором, столовим приладдям. Площа платної камери трохи більша, ніж звичайної. Також в ній зроблено сучасний ремонт.

У слідчому ізоляторі перебувають люди, стосовно яких ще немає вироку суду і які вважаються невинуватими у скоєнні злочину. Тому перебування таких осіб у платних камерах не порушує вимоги чинного законодавства. Такі люди мають право оплатити своє знаходження у СІЗО з поліпшеними умовами.

У платній камері Хмельницького слідчого ізолятора можуть перебувати дві особи. Тут облаштовано окрему кухню, телевізор, кондиціонер та душ. У платній камері створено комфортні умови для перебування.

Вартість перебування у платній камері за добу для однієї людини складає 780 гривень, за тиждень доведеться заплатити 2729 гривень, а за місяць – 4910 гривень.

Також платні камери облаштовані у слідчих ізоляторах в Чернівцях, Вінниці, Житомирі.

Загалом Хмельницький слідчий ізолятор розрахований на 472 людини, які перебувають під слідством. Недавно тут відремонтували також інтернет-клас. У приміщенні замінили електромережу, облаштували робочі місця із комп’ютерами та планшетом з доступом до інтернету, пофарбували у світлі відтінки стелю і стіни. Тут засуджені до довічного позбавлення волі зможуть користуватися інтернетом, здійснювати телефонні дзвінки та проводити відео-побачення з близькими. Це відбуватися відповідно до вимог чинного законодавства та під наглядом працівників СІЗО.

Скільки коштів отримав Хмельницький слідчий ізолятор від реалізації проєкту з облаштування платних камер

Хмельницький слідчий ізолятор отримав 63 800 гривень від реалізації експериментального проєкту з облаштування платних камер. Ці кошти будуть спрямовані на поліпшення умов у звичайних, безкоштовних камерах. Установа вже витратила 53 800 гривень на облаштування та здійснення ремонтних робіт у трьох безкоштовних камерах: №35 (25 600 гривень), № 70 (8900 гривень) та № 51 (19 300 гривень). Про це йдеться на сторінці Хмельницького слідчого ізолятора у соцмережі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.