Чергові новації відбуваються у місті Хмельницькому з громадським транспортом. У планах керманичів — запровадити електронний проїзний квиток для школярів та студентів. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua.
Електронний квиток — економія сімейного бюджету
Заступник міського голови Микола Вавринчук на своїй сторінці у соціальній мережі зазначив, що з 1 січня 2022 року хмельницькі школярі та студенти матимуть змогу користуватися електронним проїзним квитком у громадському транспорті. Проте учні та студенти можуть скористатися “проїзним” лише при наявності студентського чи учнівського квитка.
Чиновник зазначає, що якщо дитина користується тролейбусом двічі на день, то в місяць виходить більше 250 гривень. А якщо їздить на громадському транспорті на гуртки та секції, то сума сягає понад 300 гривень. За словами Вавринчука, з електронним квитком є можливість економити до 70%.
Які переваги електронного квитка для школярів та студентів:
- Економія. За словами посадовця е-квитком школярам та студентам буде економніше їздити комунальним громадським транспортом.
- Не потрібно купувати щомісяця картонний проїзний квиток. Батькам достатньо поповнювати е-квиток через спеціальний додаток на мобільному або через термінали (їх у місті Хмельницькому 330).
Придбати електронний квиток для школярів та студентів можна буде у 30 локаціях в обласному центрі. Що стосується звичайного “проїзного”, то ним можна користуватися до 1 квітня 2022 року.
Пільговий проїзд для дітей шкільного віку
Хмельничани вже давно писали звернення щодо встановлення пільгового проїзду для школярів. Та навіть підписали відповідну петицію у 2018 році на сайті Хмельницької міської ради. У зверненні йшлося щоб Хмельницька міська рада прийняла рішення пільгового проїзду для дітей шкільного віку у тролейбусах, автобусах та маршрутних таксі. Авторка петиції зазначила, що відповідне рішення прийняли у багатьох містах України: Львів, Вінниця, Івано-Франківськ. Звернення підписали 853 людини, проте воно досі знаходиться у розділі “на розгляді”. Напевно, влада гадає, що введення електронних проїзних квитків для школярів та студентів і є пільгою. Проте ця пільга стосується лише проїзду у тролейбусах.
Нагадаємо, що у липні 2021 року у Хмельницькому вели безготівковий розрахунок у комунальному громадському транспорті. Хмельничанам не дуже сподобалася така ініціатива, адже бути технічні проблеми з валідаторами та терміналами. Саме тому більшість пересіли на маршрутні таксі. На сьогоднішній день, вартість проїзду у тролейбусах з електронним квитком коштує 5 гривень, розрахунок додатком чи через термінал у тролейбусах — 6 гривень. Проїзд у маршрутному таксі коштує 8 гривень.
А які ваші думки щодо введення електронного проїзного квитка для студентів та школярів? Чекаємо на ваші коментарі у соціальних мережах.