Субота, 22 Червня, 2024

ІТ-сектор у Хмельницькому: від кластера до провідних компаній 

За словами фахівців у сфері ІТ, у Хмельницького гарний потенціал для розвитку ІТ. Важливе питання — як саме міська влада ним скористається. У місті є технічні навчальні заклади, які тісно співпрацюють з ІТ-компаніями, намагаючись краще задовольнити потреби ринку. Але кваліфікованих людей все ж не вистачає, місцеві компанії звикли до постійного кадрового голоду. У обласному центрі на постійній основі відбуваються тематичні ІТ-заходи, на які запрошуються експерти з різних міст України, багато хто приїздить декілька разів, адже у Хмельницькому потужна спільнота програмістів. Далі на khmelnytskyi-future.

Хмельницький ІТ-кластер

У Хмельницький все частіше заходить великий бізнес, компанії тут відкривають свої представництва та розвивають інфраструктуру для свого бізнесу. Хмельницький входить до топ рейтингу “Forbes” за відкритістю до бізнесу. До того ж компанії приваблює те, що тут вже є досить розвинений ринок ІТ спеціалістів. Хмельницький ІТ-кластер зареєстрований у серпні 2018 року і з того моменту спільнота продовжує свою діяльність. На травень 2022 року обʼєднання нараховувало 9 компаній, із грудня 2022 року до кластера доєднались ще 6 учасників. Хмельницький ІТ кластер – група ініціативних людей, які об’єднались, на громадських засадах, задля розвитку ІТ галузі у Хмельницькому. ІТ-кластер це універсальне місце для професійного зростання, підвищення кваліфікації, інкубації стартапу та стягнення інвестицій для власних проєктів. ІТ-кластер це повноцінна інноваційна високотехнологічна урбаністична інфраструктура. Це точка часопростору, у якій інтелект зустрічається з можливостями. В ІТ-кластері всі й все – разом. Для міста – залучення коштів до місцевого бюджету. Для області – нові робочі місця. Для молоді – зростання й прогрес. Для фахівців галузі – шанс ділитись досвідом. Для ринку праці – конкурентне середовище. Їх мета – поєднання освіти, бізнесу, та представників влади для розвитку сфери інформаційних технологій у Хмельницькому та регіоні. 

Які компанії входять до ІТ-кластера у Хмельницькому?

Перформанс маркетинг агенція “Fish Digital” забезпечує малий і середній бізнес digital рішеннями з гарантією. Агенція розпочала діяльність у 2018 році з 2 осіб і виросла до повноцінної компанії зі структурою та своїм індивідуальним почерком. “Fish Digital” – це повноцінний віддалений відділ маркетингу для бізнесів, що мають стратегію, або хочуть її розробити. Компанія працює з бізнесами, які готові до змін або вже змінюють ринок. Для клієнтів працівники компанії – партнери по маркетингу, які змінюють бізнес системно, впливають на структуру, комунікацію, корпоративну культуру та персонал. У Хмельницькому функціонує навчальний простір “Vector” — команда молодих амбітних педагогів-практиків, які йдуть у ногу з розвитком ІТ-технологій. Мета працівників не просто навчати діток програмувати, а прищепити їм любов до цього напрямку та навчити їх вчитися, адже ІТ – це сфера, в якій потрібно вивчати щось нове весь час. 

Компанія “Valiwo” створює мобільні, настільні, серверні застосунки на “JavaScrip”t, “Node.js”, “Joomla!” та “WordPress”. Підтримують розробку програмного забезпечення на “JavaScript” з документацією українською мовою, що дозволяє створювати мобільні та настільні застосунки. Працівники заснували ініціативу “Techno4” – вільний та безоплатний національний науково-розважальний клуб для дітей і підлітків, який має на меті навчання програмуванню, просування дитячої творчості та сприяння зростанню освітньо-культурного рівня учасників з усіх куточків України. “Galaxy IT” – займається розробкою сайтів з 2018 року. За роки своєї діяльності спеціалісти зрозуміли, що основна ціль – це зменшення рутинної роботи будь-якого бізнесу. Автоматизація і самодостатність вебсайтів та додатків – основа успіху. Це агентство повного циклу, тут можна замовити сайт починаючи від дизайну, закінчуючи SEO-просуванням в інтернеті та рекламою Google. Спеціалісти працюють злагоджено та наполегливо, реалізують складні рішення та вже змінили бізнес багатьох підприємців у кращий бік. Компанія “Studio Presto” створює функціональний дизайн, що надихає. Команда складається з дуже різних людей, які об’єднані вірою в екстраординарні рішення. Кожний з учасників команди має різний світогляд та вбачає щось своє у задачах. Там, де дизайнера надихає шанс створити майбутній шедевр, стратега мотивує можливість вплинути на продажі. У компанії вважають, що конструктивне напруження надзвичайно важливе для будь-якого проєкту. У таких умовах створюються унікальні та ефективні комунікаційні продукти. 

“Global Partner Soft” – це команда досвідчених та талановитих спеціалістів, яка надає послуги веброзробки. Їх вектор спрямований на створення високоякісних, індивідуальних рішень, розробку E-commerce систем та класичної розробки на платформі “WordPress”. Клієнти та партнери компанії знаходяться у понад 10 країнах світу. Одна з задач команди – допомагати молодим спеціалістам, надаючи можливості для практик та стажувань у компанії, щоб допомогти їм швидко розвиватися та здобувати цінний досвід. Крім того, засновники компанії ставлять собі за мету зробити Хмельницький більш розвиненим, сприяючи розвитку IT-спільноти.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.