П’ятниця, 26 Квітня, 2024

У Хмельницькому на місці старого кладовища планують створити меморіальний комплекс

У Хмельницькому на місці старого кладовища, що розташовано на вулиці Кам’янецькій, планують створити паркову зону та меморіальний комплекс. Далі про це на khmelnytskyi-future.

Для чого на старому кладовищі обрізають дерева

У Хмельницькому на старому кладовищі, що розташоване на вулиці Кам’янецькій, комунальники наразі обрізають та зносять сухі аварійні дерева. Але внаслідок цього пошкоджені могили. Хмельничани такими діями комунальників обурені і занепокоєні тим, до чого це все може призвести.

Мешканець міста Володимир Чернух вважає, що робота комунальників – це справжній акт вандалізму. Хмельничанин розповідає, що побачив на старому цвинтарі зрізані дерева та пошкоджені пам’ятники. Він навіть не може уявити, щоб таке трапилося з могилами українців в Європі. Чоловік додає, що ніхто на це не реагує належним чином, лише пояснюють, що дерева були в аварійному стані. 

Членкиня Хмельницької міської спілки поляків Людмила Полянська непокоїться, що на місці кладовища може розпочатися чергове будівництво. Хмельницька міська спілка поляків понад десять років доглядає за старим кладовищем. Члени спілки підтримують тут чистоту, доглядають за могилами. Тому тим, що трапилося, жінка обурена. Про це йдеться в сюжеті «Суспільне».

«Це інакше, як актом вандалізму назвати не можна. Я не знаю, щоб зробила людина, яка оце потрощила, якби це було на місці захоронення її предків. Це наша пам’ять, тут поховані наші предки і ми хочемо, щоб цей історичний куточок нашого міста зберігся. Ми це бачимо як можливо парк пам’яті, можливо як якесь меморіальне місце, а не місце, де буде збудований якийсь черговий хмарочос», – наголосила Людмила Полянська. 

Начальник спеціалізованого комунального підприємства «Хмельницька міська ритуальна служба» Сергій Бортник пояснив, що на старому кладовищі росте багато старих дерев, які можуть бути небезпечними. Вони можуть впасти на проїжджу частину або на могили. Тому була проведена розчистка дерев. Сергій Бортник запевнив, що зносити чи переносити старе кладовище ніхто не планує. За його словами, у майбутньому кладовище може отримати статус парку. Тут може з’явитися паркова зона і буде проведено її благоустрій. На місці старого кладовища планують створити своєрідний меморіальний комплекс. Сергій Бортник розповів, що на зрізання аварійних дерев було виділено у цьому році майже 90 тисяч гривень. Під час зрізання дерев гілки зачепили пам’ятники, однак це все відновить комунальне підприємство.

Нагадаємо, що навесні у нашому місті планують висадити 10 тисяч дерев. Весняна акція відбудеться в рамках Всеукраїнського проєкту «Озеленення України». Екологи вважають, що найбільш оптимально масово висаджувати у Хмельницькому липу дрібнолисту, клен та дуб. Під час проєкту у меншій кількості планують висадити тую, самшит, горобину, калину та інші види дерев. За словами Сергія Бортника, 500 дерев буде висаджено саме на старому кладовищі по вулиці Кам’янецькій. Це буде липа, клен та дуб. Дерева висаджуватимуть працівники комунального підприємства. Однак всі бажаючі також можуть долучитися до акції.

Історія кладовища

Член Національної Спілки краєзнавців України, протоієрей Сергій Причишин розповів, що цвинтар, який знаходиться на вулиці Кам’янецькій бере свій початок з середини 19 століття. Насправді кладовище є цікавим історичним об’єктом для Хмельницького.

«Там було фактично в одному цвинтарі три великих сектори – це католицький, православний і єврейський. Унікальність пам’яток на старому цвинтарі полягає в тому, що по перше там було досить багато видатних людей, які вложили свій вклад і в розбудову нашого міста. Кожна могила по своєму унікальна, тому що за кожним пам’ятником, за кожною могилою лежить окрема доля людини, а також на цьому цвинтарі фактично покоїться наш генетичний код проскурівчан, хмельничан», – розповів Сергій Причишин.

За словами краєзнавця, старе кладовище можна зробити туристичним об’єктом та проводити там екскурсії. Історичного матеріалу для таких екскурсій вистачає.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.