Цьогоріч зима на Хмельниччині справжня: зі снігом, вітром та морозом. На вихідні регіон засипало снігом, а сьогодні зранку у обласному центрі на термометрах було – 13 градусів морозу. Проте висока вологість в поєднанні з сильним вітром робити свою справу і температура повітря здавалася ще холоднішою. У зв’язку з погодними умовами на території Хмельницької області було розгорнуто 347 пунктів обігріву. Більше інформації дізнайтеся на сторінках сайту khmelnytskyi-future.com.ua
У пункті обігріву можна переночувати
За словами голови Хмельницької облдержадміністрації Сергія Гамалія у Хмельницькій області розгорнуто 347 пунктів обігріву. Все через погодні умови, які є небезпечними. Особливо від лютих морозів страждають безхатченки. У пунктах обігріву можна випити гарячого чаю, з’їсти чогось гарячого або навіть переночувати. Проте є одне правило — не вживати алкоголь. Потрібно зазначити, що до намету можна звернутися у будь-який час доби.
Правила поведінки під час низьких температур
Дуже добре, що у регіоні функціонує така велика кількість пунктів обігріву, проте хочемо нагадати хмельничанам, як слід поводитися під час сильних морозів.
- Скоротити перебування на вулиці. Сильний мороз зазвичай вранці або пізно ввечері. Тому це не самий сприятливий період для прогулянок. Намагайтеся не виходити без потреби з теплої домівки.
- Зручний одяг. Одягатися у морозну погоду потрібно тепло, проте одяг має бути не тісним. Адже тісне взуття та одяг буде зменшувати кругообіг і відповідно людина швидше замерзне.
- Закривайте вразливі ділянки тіла. Пальці рук і ніг, ніс, вуха мають бути закритими у таку погоду. Тому не забувайте одягати рукавички, шапку, шарф.
- Рухайтеся. Якщо довго чекаєте на зупинці громадського транспорту або прогріваєте автівку і змушені знаходитися на вулиці, тоді не стійте на одному місці. Потрібно рухатися аби не замерзнути.
- Не торкайтеся металевих предметів. Це може призвести до швидкого обмороження.
- Пити багато теплої рідини. Взимку рекомендують пити у великій кількості чай, какао, їсти перші страви. Це допомагає терморегуляції, відповідно людина не буде швидко мерзнути.
- Не вживати алкогольних напоїв на вулиці.
- Користуйтеся захисною косметикою. У морозну погоду найперше страждає шкіра, тому використовуйте захисний крем та бальзам для губ.
- Якщо відчули, що замерзаєте — ховайтеся в тепле місце. Це може бути магазин, супермаркет, аптека чи навіть під’їзд.
- Мокрий одяг — зніміть. В жодному випадку не потрібно ходити в мокрому одязі по вулиці у мороз.
- Ховайтеся від вітру. Намагайтеся спланувати свій маршрут таким чином аби вітер був мінімальним.
- Поживний раціон. У сильний мороз перед тим як вийти на вулицю потрібно поїсти, адже організму необхідна додаткова енергія для боротьби із холодом.
- Після повернення додому перевірте чи не обмороженні кінцівки, вуха, ніс. У разі обмороження терміново потрібно звернутися до лікаря.