Неділя, 28 Квітня, 2024

“Фантомні” патрулі з’являться на дорогах Хмельниччини

На дорогах Хмельниччини, як і всієї країни, на цьому тижні з’являться “фантомні” поліцейські автівки, що стежитимуть за дотриманням порядку на автошляхах. Далі на khmelnytskyi-future.

Для чого “фантоми” виходять на автошляхи?

Як розповів очільник МВС Денис Монастирський, поліцейські машини без розпізнавальних знаків запобігатимуть скоєнню правопорушень на дорогах. Вони зможуть слідкувати за багатьма об’єктами. Система буде збирати й передавати дані, а порушники отримають штрафи за перевищення швидкості. 

Спецавтомобілі будуть фіксувати порушення швидкісного режиму транспортними засобами в обох напрямках руху. 

Планується, що “невидимі” автопатрулі на автошляхах України забезпечать краще дотримання Правил дорожнього руху та зменшать кількість дорожньо-транспортних пригод. 

Які автомобілі стануть “фантомами”

Детально про функціонування нових автопатрулів стало відомо з публікації у мережі Фейсбук першого заступника начальника Департаменту патрульної поліції Олексія Білошицького.

Стежитимуть за дотриманням правил дорожнього руху автомобілі марки Skoda Kodiaq. Розпізнавальних знаків поліції вони не матимуть. У майбутньому про марки та моделі авто не будуть говорити на загал, відмітив Білошицький у своєму дописі.

Спецавтомобілі будуть сертифіковані модулями “F” і “В” й унормовані за всіма вимогами ДСТУ-8809:2018 Нацстандарту України. Вони будуть фіксуватимуть факти порушення правил дорожнього руху.

У нинішньому році за Державною програмою, яка реалізовує Мінінфраструктура, запланована покупка 30 таких спеціальних автомобілів. 

Чи будуть автопатрулі зупиняти порушників

Автомобілі-”фантоми” мають системи контролю, які вимірюють швидкість руху ТЗ. Це може відбуватись як під час руху поліцейського авто, так і тоді, коли воно стоїть. Як тільки правопорушення зафіксоване, державні номерні знаки розпізнають і зчитують, а а потім перевіряють в базі даних. Після цього система опрацьовує отримані відомості і складає постанови про адміністративні правопорушення, вчинені власником автомобіля чи його належним користувачем.

У більшості випадків порушення швидкісного режиму фіксуватимуться автоматично, що не вимагає зупинки автомобіля правопорушника. До реєстрації порушень у ручному режимі працівники поліції будуть вдаватися у тих випадках, коли водій поводить себе занадто зухвало: їде на червоне світло або перетинає суцільну подвійну смугу. В такому випадку патрульні інспектори, які чергують у спецавтомобілі, керуючись вимогами статті 35 Закону України “Про Національну поліцію”, зупинятимуть транспортні засоби порушників і розглядатимуть справи про вчинення адміністративних правопорушень. До відповідальності притягатимуть водіїв авто, яких зупинили. 

Як пише Олексій Білошицький, українська поліція зробила важливий крок до спільної мети, яка полягає у зменшенні кількості загиблих та потерпілих на автошляхах країни. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.