«Проскурів. Втрачене» та «Хмельницький, якого ми не помічаємо». Саме так називаються дві серії листівок архітекторки Юлії Трімасової. Вона створила їх за допомогою олівця та туші, додавши акварельних барв. На кожній листівці зображено історичні будівлі Хмельницького. Далі на khmelnytskyi-future.
Листівки про Хмельницький
Начальниця відділу генерального плану управління архітектури та містобудування Хмельницької міської ради Юлія Трімасова розповідає, що завжди любила малювати. Це є невід’ємною частиною її професії, адже за освітою вона архітекторка. Юлія розповідає, що під час роботи над дизайн-кодом вулиці Проскурівської вона почала фотографувати фасади будівель, помічати ті елементи, на які ми часто не звертаємо уваги. Хмельничанка побачила неповторну красу рідного міста. Про це йдеться в сюжеті МТРК «Місто».
Два роки тому Юлія Трімасова почала створювати дві серії листівок: «Хмельницький, якого ми не помічаємо» та «Проскурів. Втрачене». Перша складається з десяти творчих робіт, а друга містить одинадцять поштівок. Кожна з листівок є унікальною та розкриває красу архітектурних будівель Хмельницького.
Будівлі, які зображені на листівках Юлії Трімасової, розміщені не лише на вулиці Проскурівській. Наприклад, на одній із них архітекторка відтворила каланчу. Зараз тут знаходиться добре відомий хмельничанам кінотеатр «Планета». Колись це було пожежне депо, яке побудували на розі вулиць Соборної та Подільської у повоєнні роки. На створення малюнку авторці потрібно від одного дня до кількох тижнів. На звороті кожної листівки міститься інформація про будівлю, яка на ній зображена.
Нагадаємо, що у Навчально-виховному комплексі №2 створили інтерактивний музей «Хмельницький, якого ми не помічаємо». На одній зі стін навчального закладу зображена історична будівля, що знаходиться на вулиці Проскурівській, 13. Тут колись працювала аптека дворянина Людвіга Дєрєвоєда. Для створення малюнку в якості ескізу використали малюнок із серії «Хмельницький, якого ми не помічаємо» Юлії Трімасової. Перенесенням малюнку з листівки на стіну займалася художниця Діана Панасова.
Зараз Юлія Трімасова дарує листівки про Хмельницький друзям. Також вона почала працювати над продовженням серії «Хмельницький, якого ми не помічаємо». Вона планує видати ще десять нових неповторних листівок. У майбутньому архітекторка прагне продемонструвати хмельничанам і гостям міста філармонію, ляльковий театр тощо.
Дизайн-код Проскурівської
Нагадаємо, що на головній пішохідній вулиці міста триває заміна вивісок, які не відповідають дизайн-коду. Хаотичне розміщення вивісок та їх завеликий розмір псують загальне враження від Проскурівської. Інколи за громіздкими вивісками складно розгледіти фасад історичної будівлі. Їхнє надто яскраве забарвлення також виглядає не дуже естетичною. Тому дизайн-код Проскурівської має на меті поліпшити зовнішній вигляд вулиці. Впорядкування вивісок додасть головній пішохідній вулиці міста більш лаконічнішого та естетичнішого дизайну.